Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Potrójne morderstwo w kościele. Papież jest w szoku

154
Podziel się:

Do zbrodni doszło w jednym z kościołów w północnej części Meksyku. Szybko stało się jasne, że za brutalnym morderstwem trzech mężczyzn, w tym dwóch księży, stali gangsterzy. Doniesienia o morderstwie dotarły do samego papieża Franciszka, który nie kryje szoku.

Potrójne morderstwo w kościele. Papież jest w szoku
Papież jest głęboko wstrząśnięty (Getty Images, 2022 Franco Origlia)

Ofiarami morderstwa w Meksyku byli księża jezuici Javier Campos i Joaquín Mora, a także Pedro Palma - lokalny przewodnik wycieczek. Jak informuje BBC, ostatni z mężczyzn uciekł do kościoła w stanie Chihuahua przed ścigającymi go członkami gangu.

Morderstwo w kościele w Meksyku. Papież Franciszek wstrząśnięty

W toku śledztwa ustalono, że zabici księża próbowali uratować znajdującego się w niebezpieczeństwie przewodnika. Ich interwencja jednak nie przyniosła żadnego skutku, a gangsterzy zabili nie tylko Palmę, lecz także jezuitów.

Już po dokonaniu zbrodni gangsterzy załadowali ciała na furgonetkę i wywieźli. Poza ofiarami zbrodni, w kościele był jeszcze inny duchowny, który jednak zdołał się uratować i zidentyfikował jednego z głównych podejrzanych. To Jose Noriel Portillo Gil.

Zobacz także: Zobacz też: Polacy wypowiedzieli się o postawie Franciszka. Specjalistka wyjaśnia

Jose Noriel Portillo Gil był poszukiwany od 2018 roku za zabójstwo amerykańskiego turysty. Jeszcze przed zamordowaniem Palmy i jezuitów żona przewodnika została porwana i wciąż nie udało się jej odbić. Głos na temat zbrodni zabrał papież Franciszek, który jest wstrząśnięty sytuacją.

Papież Franciszek wyraził swoją solidarność z katolicką wspólnotą w Meksyku. Podkreślił, jak wielkim szokiem była dla niego skala przemocy w tym kraju.

Tyle morderstw w Meksyku. W miłości i modlitwie jestem blisko katolickiej wspólnoty dotkniętej tragedią – oświadczył papież Franciszek, cytowany przez BBC.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(154)
LLLLL
20 godz. temu
Dziadek nie zna swoich podwładnych przestępców?
giaur
3 dni temu
co ten pismak pisze czy wsrod tych mordercow bylo 2 ksiezy czy zamordowano 2 ksiezy bo pocztek jest kiepski
Magda
3 dni temu
Nie zdarzyło się by jakiś patriarcha kościelny z Ukrainy potępił kiedykolwiek wojny jakie toczono w świecie, gdzie ginęli cywile i zabijano dzieci ... Nie potępił też żaden z nich zbrodni UPA na naszych polskich dzieciach i ludziach a wręcz przeciwnie mamy rok 2022 i jest ogłoszony tam rokiem jednego z tych zbrodniarzy jako ich bohatera. No tak papież nie potępił tej wojny u was ale czyżby wasze dzieci były ważniejsze od innych ras czy od naszych , polskich...Nieładnie tak widzieć u innych paproch w oku a u siebie belki nie zauważyć. Wojna jest zła każda i papież o tym mówi jasno ale też ma zdanie na temat polityki która prowadzi do wojen
Katolik
3 dni temu
Szatan najczęśniej chowa się w kościele.
Józek
3 dni temu
Dlaczego papież jest w szoku? przecież ci kaznodzieje są już w królestwie niebieskim gdzie mają życie wieczne i nic już nie muszą robić, nawet chodzić po kolędzie i zbierać na tacę.
Ateistka
4 dni temu
Jedyny inteligentny gość jaki wam się przytrafił na tym stanowisku w historii kościoła
Tajemnica fat...
4 dni temu
Zachęcam wszystkich do wyjścia z kościoła rzymskiego. Pan Jezus jeden, matka boska jedna dla każdego. Konstytucja demokratyczna, prawo cywilne, zdrowy tryb życia, 18+. Pilnować. I to wszystko na dzisiaj. Nie musicie dziękować, płacić, ta lekcja, wykład, sympozjum jest gratis.
Ochrzczony
4 dni temu
No cóż, ich Jezus ich zabrał do siebie. Bóg rozpozna swoich.
pawel-
4 dni temu
podziękowali im za konkwistę i inkwizycję ...
Antymason
4 dni temu
To przecież Ameryka Łacińska, skąd pochodzi Bergolio. Tak więc, z dala od Rosji, Ukrainy i komunistów w Meksyku. Oni tam rządzą.
akysz
4 dni temu
Przeczytajcie książkę Martina Malachi "Dom smagany wiatrem"!
jacek
4 dni temu
-2tak trzymac
Nick
4 dni temu
Bóg tak chciał
Dobre
4 dni temu
Modlił się o zdrowie i teraz na wózku jeździ
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić