Potrójne morderstwo w kościele. Papież jest w szoku

241

Do zbrodni doszło w jednym z kościołów w północnej części Meksyku. Szybko stało się jasne, że za brutalnym morderstwem trzech mężczyzn, w tym dwóch księży, stali gangsterzy. Doniesienia o morderstwie dotarły do samego papieża Franciszka, który nie kryje szoku.

Potrójne morderstwo w kościele. Papież jest w szoku
Papież jest głęboko wstrząśnięty (Getty Images, 2022 Franco Origlia)

Ofiarami morderstwa w Meksyku byli księża jezuici Javier Campos i Joaquín Mora, a także Pedro Palma - lokalny przewodnik wycieczek. Jak informuje BBC, ostatni z mężczyzn uciekł do kościoła w stanie Chihuahua przed ścigającymi go członkami gangu.

Morderstwo w kościele w Meksyku. Papież Franciszek wstrząśnięty

W toku śledztwa ustalono, że zabici księża próbowali uratować znajdującego się w niebezpieczeństwie przewodnika. Ich interwencja jednak nie przyniosła żadnego skutku, a gangsterzy zabili nie tylko Palmę, lecz także jezuitów.

Już po dokonaniu zbrodni gangsterzy załadowali ciała na furgonetkę i wywieźli. Poza ofiarami zbrodni, w kościele był jeszcze inny duchowny, który jednak zdołał się uratować i zidentyfikował jednego z głównych podejrzanych. To Jose Noriel Portillo Gil.

Zobacz także: Zobacz też: Polacy wypowiedzieli się o postawie Franciszka. Specjalistka wyjaśnia

Jose Noriel Portillo Gil był poszukiwany od 2018 roku za zabójstwo amerykańskiego turysty. Jeszcze przed zamordowaniem Palmy i jezuitów żona przewodnika została porwana i wciąż nie udało się jej odbić. Głos na temat zbrodni zabrał papież Franciszek, który jest wstrząśnięty sytuacją.

Papież Franciszek wyraził swoją solidarność z katolicką wspólnotą w Meksyku. Podkreślił, jak wielkim szokiem była dla niego skala przemocy w tym kraju.

Tyle morderstw w Meksyku. W miłości i modlitwie jestem blisko katolickiej wspólnoty dotkniętej tragedią – oświadczył papież Franciszek, cytowany przez BBC.
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić