Potworna zbrodnia w Gdańsku. 57-letni recydywista odpowie za zabójstwo

65

W piątek 22 lipca kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali 57-letniego mężczyznę. Jest on podejrzany o zabójstwo. Wcześniej był karany za zbrodnię przeciwko zdrowiu i życiu. Grozi mu dożywocie.

Potworna zbrodnia w Gdańsku. 57-letni recydywista odpowie za zabójstwo
Recydywista odpowie za zabójstwo (KWP Gdańsk)

Stróże prawa z Gdańska odebrali zgłoszenie o odnalezieniu zwłok w jednym z bloków na Przeróbce w minioną środę 20 lipca. - Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, policyjny technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu medycyny sądowej. Podczas czynności w tej sprawie mundurowi ustalili, że zmarły to 68-latek z Gdańska, a do śmierci mężczyzny doszło w wyniku działania osób trzecich - podała pomorska policja w poniedziałek 25 lipca.

Gdańsk: Recydywista odpowie za zabójstwo

Śledczym udało się ustalić podejrzewanego. To 57-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. W piątek rano na terenie gdańskiej dzielnicy Stogi kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali go i doprowadzili do Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Śródmieście.

Na podstawie materiału dowodowego zebranego przez funkcjonariuszy, prokurator przedstawił 57-latkowi zarzut zabójstwa. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Mężczyzna wcześniej był już karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, dlatego za swój czyn odpowie w warunkach recydywy - przekazała Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Za zabójstwo grozi co najmniej 8 lat więzienia. Najwyższy wymiar kary to dożywocie.

W poniedziałek 25 lipca w Gdańsku doszło do kolejnego tragicznego zdarzenia. Po południu policja przyjęła zgłoszenie o tajemniczej śmierci dwóch osób w mieszkaniu na terenie dzielnicy Chełm. Na miejscu pracowali technik kryminalistyki i prokurator. Oba ciała zabezpieczono na potrzeby sekcji zwłok.

Zobacz także: Jolanta Kwaśniewska wejdzie do polityki? Były prezydent odpowiada
Autor: PTA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić