Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Poważne ostrzeżenie WHO. Koronawirus może się znacząco rozprzestrzenić

154

Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) przestrzega. Jeżeli ludzie nie będą stosować się do zaleceń, to pandemia koronawirusa może nieustannie przybierać na sile.

Poważne ostrzeżenie WHO. Koronawirus może się znacząco rozprzestrzenić
Szef WHO mówi o koronawirusie (Getty Images, Abdulhamid Hosbas, Anadolu Agency)

Szef WHO mówił podczas briefingu w Genewie, że w wielu krajach problem z pandemią jest naprawdę duży. - Będę szczery, zbyt wiele krajów - poza Europą i Azją - zmierza w złym kierunku i wirus pozostaje wrogiem publicznym numer jeden - podkreślił Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Jeśli ludzie nie zastosują się do podstawowych wytycznych, jedynym kierunkiem, w którym podąży ta pandemia, będzie coraz gorszy i gorszy (kryzys - red. ), ale nie musi tak się stać - dodał, cytowany przez wiadomości.wp.pl.
Zobacz także: Koronawirus znów się wymknął spod kontroli. Prof. Simon: "Przygotowujmy się na najgorsze"

Słowa dyrektora generalnego WHO są bardzo wymowne. Wyraźnie zaznaczył on, że w najbliższym czasie "nie będzie powrotu do starej normalności".

To oznacza, że musimy się przyzwyczaić do noszenia maseczek czy utrzymywania dystansu społecznego, a także kilku innych reguł wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa.

WHO reaguje na koronawirusa

Przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia udali się do chińskiego Wuhan. Tam mają odbywać się badania, w których będą uczestniczyć również chińscy naukowcy. Póki co jednak członkowie WHO muszą się izolować w kwarantannie.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić