Poważny problem Władimira Putina. Rosyjskie elity mają dość

Podziel się:

Władimir Putin nie ma dobrej passy wśród przedstawicieli własnych elit. Bogaci Rosjanie są coraz bardziej sfrustrowani wojną i płynącymi z niej konsekwencjami dla gospodarski państwa. Już teraz są odnotowywane znaczące straty, a prognozy wskazują, że będzie gorzej.

Poważny problem Władimira Putina. Rosyjskie elity mają dość
Władimir Putin ma problem ze zdobyciem przychylnośćo rosyjskich elit (Getty Images, 2022 Contributor#8523328)

Ustalenia na temat nastrojów panujących wśród przedstawicieli rosyjskich elit przedstawił "Washington Post". Władimir Putin ma na razie nie mieć pomysłu, w jaki sposób może na powrót zyskać przychylność najbogatszych rodaków.

Władimir Putin w tarapatach. Elity mają dość wojny?

"Washington Post" przytacza w artykule wypowiedź Catherine Belton. Autorka głośnej książki "Ludzie Putina" uważa, że niezadowolenie znacznej części najbogatszych Rosjan wynika z ich strachu o przyszłość. Powołała się przy tym na relację anonimowego miliardera, posiadającego związki z Kremlem.

Wśród ludzi wokół niego panuje ogromna frustracja. Widać, że on nie wie, co robić – miał powiedzieć Catherine Belton rosyjski miliarder ("Washington Post").

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Oto co szykuje Putin. Gen. Pacek podał datę

Catherine Belton dotarła również do jednego z rosyjskich urzędników państwowych. Jak relacjonował w rozmowie z pisarką, Władimir Putin nie dysponuje żadnym planem oprócz tego, by kontynuować bombardowanie ukraińskiej infrastruktury. Prezydent Rosji uważa, że w ten sposób wymusi na Ukrainie i Zachodzie rozmowy, ale na dogodnych dla siebie warunkach.

Władimir Putin zdecydował się na odwołanie tradycyjnego sylwestrowego spotkania z oligarchami. Prezydent Rosji miał zdecydować się na ten krok ze względu na niemożność udzielenia wyczerpujących odpowiedzi na kluczowe kwestie, związane z przyszłością kraju i wojny w Ukrainie.

Prezydent Rosji staje się coraz bardziej odizolowany od przedstawicieli rosyjskiej elity. Dodatkowe obciążenie dla Putina stanowi pogłębiająca się zapaść gospodarcza. Aleksandra Prokopienko, zbiegła z ojczyzny była doradczyni Centralnego Banku Federacji Rosyjskiej, jest przekonana, że kraj nie jest w stanie osiągnąć zamierzonych celów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: EKO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić