o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

Powinieneś martwić się wariantem Lambda po zaszczepieniu? Cała prawda

393
Podziel się

Wiele osób zastanawia się, czy nowy wariant koronawirusa, który pojawił się w USA, a najprawdopodobniej pojawi się także w Europie - również środkowej i wschodniej - zagraża osobom zaszczepionym. Czy szczepionka jest wystarczająca, aby ochronić przed zachorowaniem na COVID-19? Pojawiły się nowe wyniki badań.

Powinieneś martwić się wariantem Lambda po zaszczepieniu? Cała prawda
COVID-19. Czy szczepionka ochroni Cię przed wariantem Delta? (Getty Images)
bECFMLtx

Osoby, które zaszczepiły się przeciwko COVID-19, chronione są przed zachorowaniem przeciwko każdemu z dotychczas wyróżnionych wariantów - np. Delta czy Lambda. Nowa odmiana koronawirusa, która dotarła już do USA, o której powoli mówi się także w Polsce, nieco częściej dotyka osoby zaszczepione, jednak nie oznacza to, że zaszczepieni nie są chronieni przed Lambdą.

Serwis Barrons, opierając się na wynikach badań, podaje, że przed Lambdą szczepionka chroni wystarczająco skutecznie. 3 lipca naukowcy z New York University Medical School opublikowali wyniki badań, z których wynika, że wariant Lambda, w porównaniu do zwykłego koronawirusa, jest odporny na szczepionki Pfizera i Moderny od 2,3-3 razy.

Mimo tego koktajl Regeneron był w stanie dobrze zneutralizować warianty Lambda, twierdzą naukowcy z NYU. Doszli również do wniosku, że średnie poziomy przeciwciał generowane przez szczepionki Moderna lub Pfizer-BioNTech są więcej niż wystarczające do ochrony przed Lambdą - czytamy w serwisie Barrons.
bECFMLtz

Czy więc warto szczepić się, jeśli mielibyśmy robić to tylko po to, aby uchronić się przed zachorowaniem na wariant koronawirusa zwany Lambda? Odpowiedź naukowców jest twierdząca. Choć wariant ten jest odporniejszy na dwie przetestowane szczepionki, w porównaniu do zwykłego koronawirusa, to jednak wciąż szczepionka zmniejsza szansę na zachorowanie, co np. w przełożeniu na dużą populację oznacza nawet setki/tysiące ocalonych żyć.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECFMLua
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(393)
RedPill
miesiąc temu
Jak ktoś ma chociaż odrobinkę zdrowego rozsądku, to wie co robić i chociaż wcześniej nie miał, z biegiem czasu i z ilością czytania tych bredni powinien mu zdrowy rozsądek wrócić.
CNNNC
miesiąc temu
Klamstwo powtarzane tysiac razy staje sie prawda- minister propagandy III Rzeszy Goebels
Polak
miesiąc temu
I tak do omegi a pożniej zmiana nazwy z c19 na może c22 lub c23 ;)
bECFMLub
Predtarot
miesiąc temu
Nie wiem czy jeszcze kogolwiek obchodzi ten koronaswirus , mało kto nosi maseczki zakazy ich czy są czy nie to nikt nawet nie zauważa śmiech na sali.
teraz
miesiąc temu
LAMBADA ... czas krecic CYRK nadal!!!
ann
miesiąc temu
Skoro dystans chronił przed zakażeniem to po co maseczki? skoro maseczki chronią to po co dystans, skoro dystans i maseczki chronią to po co szczepionki?skoro szczepionki chronią to po co te błędne koło?
fds
miesiąc temu
ja sie nie szczepilem i sie niczym nie martwie, mam swiety spokoj.
Taka prawda
miesiąc temu
Niedługo będą nowe wersje szczepionek. Lepiej poczekać i wziąć nowa a nie stara z tantego roku. 80 procent ludzi miało kontakt z wirusem więc na stare warianty i tak są odporni. To tak jak ze szczepionka na grypę trzeba brać nowa a nie stara
Coraz ciekawi...
miesiąc temu
Lambadę to ja chętnie zatańczę z jakąś Deltą
niewierzący
miesiąc temu
to daje najlepszy dowód, że zaplanowane to jest wszystko, te warianty, alfa i omega, delta i lambada, bona jakiej podstawie chroni ten preparat skoro nie chroni przed niczym jak pokazuje praktyka, to tak jakby po jednym szczepieniu na grypę(koronawirusową bo grypa to koronawirusy w przeciwienstwie do influenza) już nigdy nikt nie zachorował na żadną bzdury
Nazi
miesiąc temu
Ja już zaraziłem się najnowszą odmianą omega i teraz rodzina się martwi jaki będzie następny bo alfabet grecki się skończył. Starsi i mądrzejsi powinni jednak dużo wcześniej informować podwykonawców jaki świrus będzie obowiązywał w danym sezonie?
Obywatel
miesiąc temu
Jaka lambda? przecież teraz podobno jest delta a wy już w przyszłość wybiegacie?
Oooo
miesiąc temu
Skoro szczrpionki są oki to czemu straszy się zaszczepionych tymi co nie zaszczepili się. Przecież tamci są już bezpieczni
bECFMLtT
Roch
miesiąc temu
Ten artykuł to bełkot. Do tego nierzetelny.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić