Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Powrót do szkół. Są wytyczne MEN i sanepidu. Jak będzie wyglądał 1 września?

11
Podziel się:

Jak będzie wyglądać powrót do szkół po wakacjach? Jakie obostrzenia zostały przewidziane? Są już wytyczne Ministerstwa Edukacji i Nauki, a także sanepidu. Wiemy, jak szkoły będą zabezpieczać uczniów przed koronawirusem.

Powrót do szkół. Są wytyczne MEN i sanepidu. Jak będzie wyglądał 1 września?
Szkoła - uczniowie (Pixabay)

Za niecały miesiąc rozpocznie się nowy rok szkolny. Teraz dyrektorzy stają przed wyzwaniem związanym z przygotowaniem szkół na przyjęcie uczniów.

Jakie są pomysły na unikanie zakażeń po powrocie do szkół? Przede wszystkim MEN i sanepid apelują o to, by pracownicy i uczniowie przyjmowali szczepionkę na COVID-19. Oczywiście trzeba dbać również o dezynfekcję, dystans, higienę, noszenie maseczek, a także o wietrzenie pomieszczeń.

Do szkoły mogą uczęszczać tylko w pełni zdrowi uczniowie. Ponadto rekomenduje się, by ograniczali oni korzystanie z transportu publicznego.

Powrót do szkół. Co z maseczkami?

Wiadomo już, że w przestrzeni wspólnej uczniowie będą musieli zakładać maseczki. Dyrektorzy powinni też zatroszczyć się o to, by uczniowie zbyt często się nie gromadzili.

Zajęcia należy je prowadzić w sposób, który zapewni ich optymalną skuteczność w ochronie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, przy jednoczesnej dbałości o zachowanie reguł sanitarnych dostosowanych do sytuacji i potrzeb szkoły, do wymagań związanych z charakterem podejmowanych działań w ramach programu wychowawczo-profilaktycznego oraz innych lokalnych uwarunkowań - czytamy w zaleceniach.

Wytyczne MEN i sanepidu liczą dziesięć stron. Można je znaleźć tutaj >>>

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
Hey
rok temu
Ubezpieczenie na życie A srowit sprawdz
Taka prawda
rok temu
Najlepsze to zachowanie 1,5 metra dystansu, przy braku limitu osób w klasach. Koń by się uśmiał...
Ola
rok temu
hahaha,dobre!koń by parsknął...a rzeczywistość...klasy po 30 osób
Proszczepionk...
rok temu
To samo co rok temu. I jeszcze nadmiarową ilość zgonów zwala na młodzież, której kazali iść do szkoły i się zarażać
Mario
rok temu
Skoro potwierdzono wczoraj oficjalnie, że również zaszczepieni przenoszą wirusa, to dlaczego nie obowiązuje ich kwarantanna po powrocie z zagranicy? Skoro niezaszczepieni są wykluczeni bo siedzą w domu na kwarantannie to kto transmituje go po przejeździe...?
Drako
rok temu
Kopiuj-wklej to co było przed wakacjami. Ponad miesiąc "myśleli" i niczego nie wymyślili:(
Monia
rok temu
Robią z nami co chcą, pasuje im nas pozamykać, to podają codziennie większą liczbę zakażonych. Dajcie nam żyć i funkcjonować normalnie.
Luśka
rok temu
Nic nie wymyślili mądrego, to wszystko było w tamtym roku szkolnym. Wyważyli otwarte drzwi, jak zwykle zresztą.
Mam dość
rok temu
Popyt nakręca podaż. Będą chętni do eksperymentu, będzie pandemia. Dajmy temu umrzeć śmiercią naturalną.
JAM
rok temu
Nie podawajcie dzieciom tej chemii. Niczemu dobremu to nie posłuży. Im więcej chętnych na ten preparat, tym lepsze będzie można przeprowadzić badania. Wszystko ok, ale nie eksperymentujmy na dzieciach.
Astor
rok temu
Debilizmu ciąg dalszy. Unikać komunikacji miejskiej w jaki sposób i po co skoro dzieci i młodzież spotkają więcej ludzi w innych miejscach. Na korytarzu maseczka żeby się dusić? Szczepić się ponieważ co? Nikt nie chce wziąść odpowiedzialności za te szczepionki a nas się zmusza
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić