Adam Dąbrowski
Adam Dąbrowski| 
aktualizacja 

Powrót króla już w najbliższą środę. Artur Baranowski zagra w "Va Banque"

80

Rekordzista programu "Jeden z dziesięciu" wraca do telewizji i stanie do rywalizacji w kolejnym programie. Tym razem Artura Baranowskiego zobaczymy w teleturnieju "Va Banque", w którym powalczy o zwycięstwo. Emisja odcinka z mistrzem w środę 3 kwietnia o godzinie 18:10.

Powrót króla już w najbliższą środę. Artur Baranowski zagra w "Va Banque"
Artur Baranowski powraca do telewizji, tym razem wystąpi w "Va Banque" (YouTube, TVP)

Artur Baranowski to ekonomista pochodzący ze wsi Śliwniki w województwie łódzkim, który jesienią 2023 wywołał ogólnopolską sensację po swoim niebywałym wyczynie w odcinku teleturnieju "1 z 10". To, jak zagrał i jaki wypracował wynik, jeszcze długo będzie komentowane przez Polaków.

Mężczyzna w rundzie finałowej rozgrywki odpowiedział prawidłowo na wszystkie 40 pytań, otrzymując maksymalną do zdobycia w pojedynczej rozgrywce liczbę 803 punktów, co nie wydarzyło się nigdy w historii polskiego programu.

Bliski wyrównania tego osiągnięcia był niedawno Arkadiusz Kopeć, który w swoim marszu po maksymalny wynik pomylił się raz i ostatecznie uzyskał 713 punktów, co jest drugim tak znakomitym wynikiem w rankingu wszech czasów teleturnieju "1 z 10".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Świąteczny kubeł zimnej wody dla polityków? Polacy wskazali nazwiska

Niestety, rekordzista nie dotarł do studia w Lublinie na rozgrywkę finałową tamtego sezonu, a wszystko ze względu na awarię samochodu. Przedstawiciele Telewizji Polskiej, widząc niebywałe zainteresowanie Polaków osobą ekonomisty-geniusza, niemal od razu zaoferowały mu udział w innym teleturnieju.

Po tygodniach spekulacji okazało się, że Artur Baranowski wystąpi ponownie w telewizji. Tym razem zagra o zwycięstwo w programie "Va Banque", który znacząco różni się formatem od "1 z 10", ale też wymaga od graczy posiadania sporej wiedzy.

Warto dodać, że nowym prowadzącym popularnego formatu w TVP2, będzie znany prezenter, youtuber i popularyzator nauki oraz historii Radosław Kotarski, który zastąpił w tej roli Przemysława Babiarza. To on przed tygodniem w podcaście "Podsiadło&Kotarski" wyznał, że Baranowski powróci do kolejnej rozgrywki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: █▬█ ▐ ▀█▀ "Jeden z dziesięciu" | Wszystkie 40. pytań
Czy poradzi sobie w, jak to mówią, najtrudniejszym teleturnieju w Polsce? - zastanawiają się sympatycy pana Artura.

Telewizja Polska potwierdziła na swoich kanałach społecznościowych, że Artur Baranowski już w środę wystąpi w 747. odcinku "Va Banque". Program zostanie wyemitowany 3 kwietnia o godzinie 18:10 na antenie TVP2. Zapowiada się wprost wybornie.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić