o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Te słowa zabolą niejednego. Danuta Wałęsa o o. Rydzyku. "Poznałam pana z Torunia"

148
Podziel się

Danuta Wałęsa stroni od udzielania wywiadów. Bardzo rzadko zabiera głos publicznie. Najwięcej na temat jej prywatnych przeżyć dowiadujemy się z autobiografii pierwszej damy. Poruszyła w niej m.in. kwestię spotkania z ojcem Rydzykiem.

Te słowa zabolą niejednego. Danuta Wałęsa o o. Rydzyku. "Poznałam pana z Torunia"
Danuta Wałęsa opowiedziała o spotkaniu z Tadeuszem Rydzykiem (akpa)
bEDIDvNN

Żona byłego prezydenta raczej unika pojawiania się publicznie. Wywiady z nią to absolutna rzadkość. Kilka lat temu postanowiła jednak opisać swoje przeżycia i wydała autobiografię "Marzenia i tajemnice".

Danuta Wałęsa opisała w niej wiele interesujących wydarzeń. Jedno z nich to wyjazd do Fatimy, gdzie poznała ojca Tadeusza Rydzyka.

bEDIDvNP

Wspomnienia z tego wyjazdu? Delikatnie mówiąc, nie najlepsze. Zachowanie redemptorysty sprawiło, że Wałęsa się do niego zraziła.

W Fatimie osobiście poznałam tego pana z Torunia, w czarnej sukience z koloratką na szyi. Odniosłam bardzo złe wrażenie. Nie miał nic z duchowości, z księdza, z zakonnika. W Fatimie biegał z takim dziwnym wyrazem oczu. (...) Niemal ciągnął mnie za rękę, żebym wypowiadała się dla jego radia. W ten sposób zburzył moje skupienie i zniszczył przeżycie duchowe - wspomina w swojej autobiografii.

"Nie możemy w tej chwili liczyć na Kościół"

Żona Lecha Wałęsy nie ukrywa, że jej nastawienie wobec duchownych nie jest zbyt pozytywne.

bEDIDvNV
My musimy się po prostu organizować. My nie możemy w tej chwili liczyć na Kościół, choć to przykre i smutne (...) Kościół, mój Boże, powinien być z narodem. Zakonnik powinien żyć w ubóstwie. A ten zakonnik w Toruniu to nie jest zakonnik, to jest biznesmen - podkreślała.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDIDvOq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(148)
Janek
9 miesięcy temu
Bo nasze organa niesprawiedliwości ścigają przestępców z górnej półki za kradzież batona o wartosci 0,80 gr i z takimi uszczupleniami dla budżetu zawzięcie walczą a jak ktoś zrobi przekręt na miliony to siedzą cicho bo nie wiedzą kogo taki złodziej ma w rodzinie i nie będą się narażać bo nuż to znajomy ministra
wb.
10 miesięcy temu
Pan Wałęsowa to prosta kobieta. Ujawnia swoje wrażenia i spostrzeżenia wprost, bez "owijania w bawełnę" i pewnie dlatego są diametralnie inne od "wrażeń i spostrzeżeń "kształconych" przecież Ziobry, Błaszczaka, Macierewicza, pełnej żalu z powodu nieobecności Kempy i innych. Tyle, że byt żony L. Wałęsy od Rydzyka nie zależy i może mówić o nim prawdę. Ziobro i s-ka znamiennie nabrali wody w usta, choć prosta przyzwoitość nakazuje odnieść się do slow Rydzyka z potępieniem. Oni z przyzwoitością rozstali się już bardzo dawno.
3333
10 miesięcy temu
Udzieliła się maluczkim potrzeba pokazania że mimo wszystko są wielcy. Co do pani Wałęsowej to nie jest potrzebny mikroskop żeby ją dostrzec ale też nie przesłania widoku wokół. Ojciec Rydzyk nie musi porywać napotkanych pań swoim widokiem, ma zgoła inny cel w życiu i skutecznie go realizuje a dokonania ma ogromne, o czym pani Wałęsowa pewnie nawet nie wie, ale przypiąć mu brzydką łatę łatę może. Tak jak czynią to wyznawcy talmudu albo albo lewacy i inni którym katolicyzm i patriotyzm kolą w oczy i przeszkadzają w życiu.
bEDIDvOr
Trimetoprim
10 miesięcy temu
Szanujmy tego księdza!Kto mu ubliża ,to słabo rozwinięty człowiek;może też ateista; człowiek podatny na indoktrynację?Itd ! W jakimś portalu pokazali kartki na Boże Narodzenie!Brzydkie i tgfypowo polityczn3e.Mój komentarz tu napiszę ,bo tam na Face booku mam jakąś awarię!Karty gwiazdkowe rzeczywiście mnie przypominają jakieś odległe czasy ,gdy poligrafia była na słabym poziomie.Partia kierowniczą siłą narodu-pamiętacie taki baner w Warszawie.Były też karty z racji Planu Sześcioletniego i inne.Karty gwiazdkowe powinny mieć symbole narodzin Chrystus, na niebie intensywną gwiazdę ,szopkę,pasterzy ,magów itd itd.Twórca kartek mogłby takie religijne,katolickie karty stworzyć,ba !ale miał instrukcje ,jakie powinny być karty obecne?Rządzą ateiści ,więc niczego dobrego po nich nie można się spodziewać!
emerytka
10 miesięcy temu
Po prostu przestałam chodzić do kościoła!!!!!!!!
Lolo
10 miesięcy temu
Pani Danuta, prosta kobieta a ileż godności, rozsądku, godności i zwykłej, ludzkiej mądrości. Szacunek.
mara
10 miesięcy temu
Najwiecej do powiedzenia maja ci !! Ktorzy nigdy nic nie dali!!!
Domi
10 miesięcy temu
Nalezy o tym mowic. Te slowa odzwierciedlaja stan faktyczny.
Gosia
10 miesięcy temu
Świetnie to Pani ujęła, Pani Danuto. Gratulacje!
jasiek
10 miesięcy temu
Jak się Pani żyło za wygrane z totolotka?
jasiek
10 miesięcy temu
Lepiej opisz jak się żyło grając w totolotka
Loira
10 miesięcy temu
in bliżej Rydzyka tym dalej od Boga
wrr
10 miesięcy temu
i tak nic zniom nie zrobiał oburzenie wielkie taki dobry człowiek jak cały koscioł w polsce zepsuty i obłudny
bEDIDvOj
Gaga
10 miesięcy temu
Rydzyk tylko korzysta z tego co mu sami ludzie dają.Nie wiem kiedy przewidzą na oczy,przecież to nie ma nic wspólnego z prawdziwym kościołem.Szkoda że nasz papież Jan Paweł nie podsunął to kiedy był na to czas,bo teraz to już się tak rozpanoszył popierany przez PiS że będzie trudno,a przecież szkodzi kościołowi i nikogo nie szanuje.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić