Próbowali przepłynąć kanał La Manche. Z wody wyciągnięto 65 osób

15
Podziel się:

Francuskie służby uratowały w niedzielę 65 migrantów, którzy próbowali nielegalnie przedostać się do Wielkiej Brytanii. Znajdowali się na dwóch prowizorycznych łodziach i próbowali pokonać nimi kanał La Manche.

Próbowali przepłynąć kanał La Manche. Z wody wyciągnięto 65 osób
Co roku tysiące migrantów usiłują przedostać się do Wielkiej Brytanii na prowizorycznych tratwach i pontonach (Getty Images)

W jednej ze zgłaszających problemy łodzi znajdowało się 14 osób. Ratownicy morscy zatrzymali ich na wodach przy Gravelines. Migranci zostali przetransportowani do portu w Calais.

Na pokładzie drugiej jednostki pływającej znajdowało się 51 migrantów. Uratowano ich w pobliżu Hardelot i wysadzono na brzeg w porcie Boulogne-sur-Mare. Nielegalnymi migrantami zajęła się straż graniczna.

Jeden z najruchliwszych szlaków świata. Służby ostrzegają

O sprawie poinformowała prefektura morska kanału La Manche i Morza Północnego. Służby ostrzegają migrantów przed próbami przekraczania kanału La Manche. Podkreślono, że jest to jeden z najruchliwszych szlaków morskich świata, a warunki pogodowe mogą być często niebezpieczne.

Migranci próbują dostać się do Wielkiej Brytanii. Jest ich cztery razy więcej niż rok temu

W 2020 roku kanał La Mance przekroczyło lub próbowało przekroczyć 9,5 tys. nielegalnych migrantów. Jak wynika z raportów prefektury, to cztery razy więcej niż roku poprzednim. Podczas prób dopłynięcia do Wielkiej Brytanii zginęło sześć osób, trzy uznano za zaginione.

Obejrzyj także: Wieźli ich w chłodni. Porażające odkrycie podczas rutynowej kontroli

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić