Anna Jankowska| 

Prognoza pogody na lato. W Polsce mają być upały i burze

2

Lato w Polsce będzie upalne. Tak przynajmniej wynika z długoterminowej prognozy amerykańskich meteorologów. Zgodnie z ich przewidywaniami Polacy będą musieli się zmierzyć z gwałtownymi burzami, a część kraju: z suszą.

Prognoza pogody na lato
Prognoza pogody na lato (Twitter.com)

Lato w Polsce ma obfitować w bardzo groźne burze. Amerykańscy meteorolodzy przewidują gwałtowne burze "od północnej Francji aż po północną Polskę". Tyler Roys i Alan Reppert przygotowali prognozę pogody na lato dla całej Europy.

Zapowiadają gorące lato dla Polski. Oprócz tego nasz kraj mają nawiedzać opady gradu, silny wiatr, podtopienia, a nawet miejscami trąby powietrzne.

Najwięcej burz ma być w lipcu i na początku sierpnia. Z kolei wysokie temperatury mogą spowodować suszę, a co za tym idzie: zwiększone ryzyko pożarów. Ta prognoza dotyczy głównie wschodu Polski.

Pogoda na lato. Długoterminowe przewidywania. Burze, pożary i susze

Jak będzie wyglądać pogoda latem w innych częściach Europy? Amerykańscy meteorolodzy z AccuWeather przewidują, że Wielka Brytania będzie zmagać się z przejściowymi burzami. Z kolei na Półwyspie Iberyjskim będzie niebezpiecznie. Hiszpania i Portugalia mogą mieć problem z zagrożeniem pożarami.

Południowa Francja, Włochy i kraje na południe od Polski - na tych terenach będzie gorąco i sucho. Na terenie Ukrainy prawdopodobne jest wystąpienie zaostrzającej się suszy. Państwa Półwyspu Skandynawskiego powinny spodziewać się ciepłego lata bez większych zagrożeń.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić