"Promują operacje zmiany płci". Barbara Nowak skomentowała marsz

257

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak zaprasza na Marsz dla życia i rodziny w Krakowie w specjalnie przygotowanym filmiku i powiela prawicowe kłamstwa. Padły słowa o rozprowadzaniu hormonów blokujących rozwój fizyczny i promocji operacji zmiany płci.

"Promują operacje zmiany płci". Barbara Nowak skomentowała marsz
Barbara Nowak, małopolska kuratorka oświaty (Facebook)

Barbara Nowak jako wojewódzka kuratorka oświaty chętnie korzysta z siły mediów społecznościowych do promowania swoich osobistych poglądów. Tym razem urzędniczka związana z PiS opublikowała filmik promujący Marsz dla życia i rodziny, który zaplanowano na najbliższy weekend w Krakowie.

W nagraniu promowanym przez katolicki portal PCh24.tv nie zabrakło prawicowej propagandy i powielanych kłamstw na temat społeczności LGBTQ+. Małopolska kurator oświaty mówi na nim między innymi, że parady równości, przechodzące przez polskie miasta w czerwcu nazywanego miesiącem dumy:

Szczycą się tym, że niszczą rodziny, deprawują dzieci i walczą z religią katolicką, a nawet dokonują aktów wandalizmu niszcząc nasze kościoły, zakłócając msze święte.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Doda o męsko-męskiej parze w "Tańcu z gwiazdami" i Paradzie Równości. Wbiła szpilę Rozenek

Dalej w filmiku mającym zachęcić do udziału w marszu Barbara Nowak przekonuje, że przedstawiciele i przedstawicielki tęczowej społeczności "Posuwają się do przemocy fizycznej wobec księży, prowadzą kampanie nienawiści wobec wierzących, odgrażają się, ze nasze dzieci będą takie jak oni".

Ale jak zauważa Gazeta Wyborcza, informacje te nie pokrywają się nawet z raportem opublikowanym przez Ordo Iuris. Instytut na swoich stronach podaje, że w 2022 roku doszło do 77 zdarzeń ocenianych przez nich jako atak na tle religijnym, a do żadnego z nich nie doszło na Marszu Równości.

To jednak nie przeszkadza małopolskiej kurator, która zachęcając do udziału w marszu przeciwko społeczności LGBTQ+ powtarza, że te: "niszczą zdrowie dzieci rozprowadzając hormony blokujące ich rozwój fizyczny, niszczą psychikę promując operacje zmiany płci jako remedium na wszelkie problemy okresu dorastania".

Jeśli państwo tak jak ja, nie chcecie Polski skarlałej duchowo i fizycznie, a pragniecie Polski wolnej i silnej przyjdźcie - zachęca kuratorka.

Zamieszczony przez Barbarę Nowak komentują także internauci. "Zgadzam się, że Polska powinna walczyć o swoje dzieci. A zacząć powinna od odsunięcia pani od pracy z dziećmi." - zauważa jeden z komentujących.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić