o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Protesty w Rosji. Zatrzymano gubernatora

27
Podziel się

W Chrabowsku na wschodzie Rosji odbywają się protesty. Ludzie buntują się przeciwko aresztowaniu gubernatora regionu Siergieja Furgała. Liczba osób, które biorą udział w protestach, zwiększyła się o 20 tysięcy.

Protesty w Rosji. Zatrzymano gubernatora
W Rosji odbywają się protesty. (Twitter, @AlexKokcharov)
bELzFFjF

Manifestacje w Chabarowsku trwają już od 11 lipca. W sobotnie południe (ok. 4:00 czasu polskiego) na ulice miasta wyszli demonstranci. Zebrali się na placu przed budynkiem regionalnego rządu. Później przeszli główną ulicą miasta.

bELzFFjH

Jak podaje "Nowaja Gazieta", w pochodzie mogło iść nawet 80 tysięcy ludzi. Na centralny plac wróciło już tylko kilka tysięcy osób.

Protesty w Rosji. Zatrzymano gubernatora. Aresztowano setki protestujących

bELzFFjN

Gubernator Charabowska jest oskarżany o zabójstwa i organizowanie tychże protestów. Tłum protestujących skandował "Wolności!", "Furgał to nasz wybór!", "Chabarowsk nie będzie milczeć!" i "Obronimy Furgała!".

Furgała zatrzymano na początku lipca. Zarzuca mu się zlecenie morderstw od 2004 do 2005 roku i organizowanie zamachów na biznesmenów. Polityka przetransportowano do Moskwy. Zaprzecza on stawianym mu zarzutom.

bELzFFjO

W środę wieczorem zatrzymano aż 142 osoby. Zarzuca im się nielegalne zgromadzenie w środku miasta. Według niepotwierdzonych informacji większość z nich to osoby związane z mediami.

Zobacz także: Andrzej Duda nagrany przez Rosjan. Bogdan Zdrojewski: to było żenujące

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELzFFki
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(27)
wwww
rok temu
ludzie wszedzie sie budza dyktatorki nie maja juz miejsca bytu hahahah brawo !!!
hanys
rok temu
Widać ze wielka to jest ale u nas propaganda
Naćalnik
rok temu
Syberia jest wielka, wszyscy się pomieszczą.
bELzFFkj
niewiadomo
rok temu
Rosja to trudny temat - z jednej strony ludzie są trzymani za gębę z drugiej strony jeśliby nie silna ręka cara ( w tym przypadku Putina) to w Rosji było by gorzej jak na Ukrainie - tak było za Jelcyna- kraj byłby rozszarpywany przez oligarchów a ludzie wciąż żyli by biednie. Ponadto wydaje się, że świat potrzebuje trzeciej siły obok USA i Chin. Nie wiadomo co lepsze a co gorsze
obserwator
rok temu
pis pewnie pilnie obserwuje jak traktować masowe demonstracje. Mają dobrego nauczyciela.
Racjonalista
rok temu
To zupełnie tak jak u nas: Tylko "Bolek" tylko "Bulu" tylko Kukiz, tylko Trzaskowski!
ijebwgłupiłeb
rok temu
Przestańcie się pastwić nad redaktorką...spróbujcie pisać po niemiecku w niemieckiej gazecie a przekonacie się że i tak popełniła mało błędów....a język polski to b. trudny język!!
QUETZALCOATL
rok temu
Ludu miast i wsi!!! Nie dziwcie się to absolwenci ""uczelni" papci z Torunia i Akademii Smorgońskiej.
healer
rok temu
wypadałoby coś napisać skąd się wzięły te oskarżenia. To że w Rosji władza i ta centralna i ta regionalna potrafi "znikać" swoich wrogów czy "partnerów w interesach" to chyba nie jest dla nikogo zaskoczeniem....
cde
rok temu
Co to za informacja? Dlaczego aresztowany? Dlaczego taki protest? Nie trzeba być dziennikarzem żeby wrzucić parę zdjęć na portal. Brak profesjonalizmu. Chciałem się czegoś bliższego dowiedzieć!
aab
rok temu
to trochę tak jak w Ameryce, tyle że na mniejsza skalę.
Smok Wawelski
rok temu
Tak samo pisali o konwencji w Stambule wyrwałi słowa te co chcieli ze całego protokołu ze niby Polski rząd przychyla się do nieposzanowania praw kobiet w rzeczywistości podpisanie tego protokołu to akceptacja praw partnerow jednej płci i adopcji dzieci przez partnerów jednej plci na to nie ma zgody i nie będzie nigdy w Polsce
Wnuczek
rok temu
To rejon, gdzie wywozili pod przymusem naszych dziadków z zaboru rosyjskiego do wojska w celu budowy kolei transsyberyjskiej. Polacy byli w wojskach inżynieryjnych.
bELzFFkb
Bob
rok temu
Jakie miasto,w artykule podano 3 inne nazwy miasta.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić