Karolina Woźniak| 
aktualizacja 

Protesty w Rosji. Zatrzymano gubernatora

39

W Chrabowsku na wschodzie Rosji odbywają się protesty. Ludzie buntują się przeciwko aresztowaniu gubernatora regionu Siergieja Furgała. Liczba osób, które biorą udział w protestach, zwiększyła się o 20 tysięcy.

Protesty w Rosji. Zatrzymano gubernatora
W Rosji odbywają się protesty. (Twitter, @AlexKokcharov)

Manifestacje w Chabarowsku trwają już od 11 lipca. W sobotnie południe (ok. 4:00 czasu polskiego) na ulice miasta wyszli demonstranci. Zebrali się na placu przed budynkiem regionalnego rządu. Później przeszli główną ulicą miasta.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jak podaje "Nowaja Gazieta", w pochodzie mogło iść nawet 80 tysięcy ludzi. Na centralny plac wróciło już tylko kilka tysięcy osób.

Protesty w Rosji. Zatrzymano gubernatora. Aresztowano setki protestujących

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Gubernator Charabowska jest oskarżany o zabójstwa i organizowanie tychże protestów. Tłum protestujących skandował "Wolności!", "Furgał to nasz wybór!", "Chabarowsk nie będzie milczeć!" i "Obronimy Furgała!".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Furgała zatrzymano na początku lipca. Zarzuca mu się zlecenie morderstw od 2004 do 2005 roku i organizowanie zamachów na biznesmenów. Polityka przetransportowano do Moskwy. Zaprzecza on stawianym mu zarzutom.

W środę wieczorem zatrzymano aż 142 osoby. Zarzuca im się nielegalne zgromadzenie w środku miasta. Według niepotwierdzonych informacji większość z nich to osoby związane z mediami.

Zobacz także: Andrzej Duda nagrany przez Rosjan. Bogdan Zdrojewski: to było żenujące

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić