Prymas Polski zapytany o szczepienia. Jednoznaczne stanowisko

74

Prymas Polski abp Wojciech Polak zabrał głos na temat szczepień przeciwko koronawirusowi. Duchowny twierdzi, że są one jedyną drogą do pokonania pandemii.

Prymas Polski zapytany o szczepienia. Jednoznaczne stanowisko
Prymas Polski abp Wojciech Polak (Wikimedia Commons)

Dyskusje na temat szczepień na COVID-19 nie milkną nawet przez moment. Są zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy podawania tego preparatu.

Swoje stanowisko na ten temat zaprezentował prymas Polski Wojciech Polak. Uważa on, że szczepienia to także akt troski i odpowiedzialności za najbliższych.

Różne parafie włączają się w akcje szczepień. Punkty otwierają się przy kościołach, aby ci, którzy jeszcze nie zdecydowali się na szczepienie, mogli z tego skorzystać - zaznaczał duchowny w RMF FM.

Kościoły tylko dla zaszczepionych?

Pojawiło się też pytanie, czy w obliczu wzrostu zakażeń koronawirusem Kościół zdecydowałby się na udostępnienie świątyń wyłącznie dla zaszczepionych lub ozdrowieńców.

Prymas wyjaśnił w odpowiedzi, że kościoły przestrzegają zasad pandemicznych. Ponadto zaznaczył, że nawet w Watykanie nie ma takich rygorów. W miejscach kultu religijnego nie wymaga się okazywania dokumentów potwierdzających szczepienie.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić