aktualizacja 

Przechwycili kolejną rozmowę Rosjan. "Znowu bunt, do cholery!"

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) opublikowała kolejną przechwyconą rozmowę oficerów armii Władimira Putina. Wynika z niej, że rosyjscy wojskowi buntują się przeciwko poleceniom dowódców. Wśród Rosjan stacjonujących pod Charkowem wybuchnąć miały masowe zamieszki.

Przechwycili kolejną rozmowę Rosjan. "Znowu bunt, do cholery!"
Wśród rosyjskich żołnierzy narasta bunt. (PAP)

W piątek SBU zamieściła w mediach społecznościowych przechwyconą rozmowę telefoniczną między rosyjskimi okupantami. Dowódca oddziału spod Charkowa relacjonuje w niej przełożonemu, że żołnierze odmawiają wykonywania rozkazów.

Znowu bunt, do cholery! Prawie cały oddział się zbuntował – opisuje wojskowy.

"Znowu bunt". Rosjanie pod Charkowem nie chcą wykonywać rozkazów

Przebieg rozmowy wskazuje, że to nie pierwszy tego typu przypadek w oddziale wysłanym na wschód Ukrainy. Poprzedni buntownicy zostali zamknięci w piwnicy. Jak słyszymy w meldunku przechwyconym przez ukraińskie służby, nie za wiele to pomogło.

Wybuchły masowe zamieszki – relacjonuje żołnierz.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

SBU przypomina, że dla tych z rosyjskich żołnierzy, którzy "chcą żyć", utworzony został specjalny numer kontaktowy. Za jego pomocą można poddać się i poprosić o ratunek.

"Chłopaki uciekają". SBU publikuje kolejne nagranie

Wcześniej SBU opublikowała rozmowę rosyjskiego żołnierza z żoną. Opowiada on, że jego oddział na pewno zostanie rozwiązany. Wojskowi mają masowo rezygnować ze służby.

Chłopaki uciekają – podkreśla wojskowy.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Od początku inwazji na Ukrainę Rosja straciła ok. 29 750 żołnierzy. W ciągu ostatniej doby zniszczonych zostało m.in.: siedem rosyjskich czołgów, 11 transporterów opancerzonych, sześć systemów artyleryjskich, jeden pocisk manewrujący, jeden bezzałogowiec.

Obejrzyj także: Działania wojenne w Ukrainie. "Ofensywę ukraińską można ocenić jako sukces"

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić