Przerażające odkrycie w obwodzie donieckim. Rosjanie coraz bardziej brutalni

Podczas rozpoznania powietrznego nad wschodnią częścią obwodu donieckiego dokonano makabrycznego odkrycia. W ukraińskim pojeździe opancerzonym odnaleziono odciętą głowę jednego z żołnierzy. Kijów oskarża żołnierzy Władimira Putina o podejmowanie się "okrutnego barbarzyństwa". Według ekspertów to celowe działanie Rosjan na froncie.

Przerażające odkrycie w obwodzie donieckim. Rosjanie coraz bardziej brutalni
Prokurator Generalny Ukrainy wzywa "cały cywilizowany świat" do izolowania Rosji (X)

Kijów oskarżył siły Władimira Putina o obcięcie głowy ukraińskiemu żołnierzowi po tym, jak znaleziono ją umieszczoną w uszkodzonym pojeździe opancerzonym.

Prokurator generalny Ukrainy Andrija Kostin podzielił się niepokojącym zdjęciem sceny, na której widać część ciała na masce Kozaka-2, ukraińskiego pojazdu opancerzonego używanego do transportu żołnierzy.

Ukraińska armia podała, że ​​wczoraj otrzymała informację, że żołnierzom rosyjskim na froncie nakazano nie brać jeńców, a zamiast tego - ścinać im głowy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Potężne eksplozje w Rosji. Nocny atak na rafinerię w Azowie

Ukraina wszczęła śledztwo w sprawie, jak mówi Kostin, "nowych przerażających dowodów" rosyjskich zbrodni wojennych, określając je jako "straszne barbarzyństwo, na które nie może być miejsca w XXI wieku".

To kolejne potwierdzenie, że zbrodnie wojenne agresora nie są odosobnionymi przypadkami, ale raczej częścią planowanej polityki rosyjskiego reżimu. Te zbrodnicze rozkazy wydali dowódcy batalionu i kompanii sił okupacyjnych. Nie pozwolimy, aby te zbrodnie pozostały bez kary. Wzywam cały cywilizowany świat do izolacji i ukarania kraju terrorystycznego - mówił ukraiński prokurator.

Andrija Kostin dodał, że z ustaleń ukraińskiej armii wynika, że rosyjskim dowódcom nakazano nie brać ukraińskich jeńców do niewoli, lecz zabijać ich z nieludzkim okrucieństwem.

Takie działanie to jawne naruszenie Konwencji Genewskiej o postępowaniu z jeńcami wojennymi oraz Protokołu dodatkowego do Konwencji genewskich o ochronie ofiar międzynarodowych konfliktów zbrojnych – dodał Prokurator Generalny Ukrainy.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Okrucieństwo Rosjan na froncie. Nie biorą jeńców

Już w marcu ubiegłego roku media społecznościowe obiegło nagranie, na którym mężczyzna po raz ostatni zaciągnął się papierosem, stojąc obok wykopanego mu grobu, nim został stracony przez wojska rosyjskie.

9 kwietnia Prokuratura Generalna przekazała informację o 27 postępowaniach karnych w związku z egzekucjami ukraińskich jeńców wojennych. Wszczęto sprawy karne w sprawie rzekomego zamordowania 54 ukraińskich bojowników przez wojska rosyjskie.

W zeszłym roku Organizacja Narodów Zjednoczonych oświadczyła, że ​​jest "głęboko zaniepokojona" tym, co określiła jako doraźne egzekucje jeńców wojennych przeprowadzane przez siły rosyjskie na polu bitwy.

W marcu 2023 r. Misja Obserwacyjna ONZ na Ukrainie opublikowała raport, który dokumentuje egzekucje 15 ukraińskich jeńców wojennych przez rosyjskie siły zbrojne i Grupę Wagnera w pierwszym roku inwazji na pełną skalę.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić