Przygnębiający widok. Pojawiły się na ulicach w Ukrainie

Śmierć z rąk rosyjskich żołnierzy poniosło w trakcie wojny ok. 1200 cywilów – szacuje ONZ. Wiele osób w Ukrainie nie może pogodzić się z utratą swoich bliskich. Media obiegły przygnębiające zdjęcia z Irpienia. Widać na nich udekorowane groby, w których zakopywani są zmarli. Miejsca pochówku znajdują się tuż koło bloków mieszkalnych, skwerów i placów.

Przygnębiający widok. Pojawiły się na ulicach w Ukrainie
Ukraińcy chcą godnie pochować swoich bliskich (Twitter)

Rosyjskie wojska wycofują się z północnej Ukrainy. Dopiero teraz widać pełny obraz zniszczeń, które pozostawili za sobą żołnierze Władimira Putina. W Irpieniu na przedmieściach Kijowa doszło do okrutnej masakry ludności cywilnej.

Okrutny mord w Irpieniu. Rosjanie rozjechali czołgiem kobiety i dzieci

Rosjanie zamordowali kobiety i dziewczęta. Następnie przejechali po nich czołgami – pisze portal Nexta. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać przykryte workami zwłoki ofiar masakry.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Groby przy ulicy. Ukraińcy dekorują je kwiatami

W niedzielę wieczorem w sieci pojawiły się zdjęcia przedstawiające miejsca pochówku zmarłych cywilów. Na fotografiach widać, że mieszkańcy starają się godnie pożegnać swoich najbliższych.

Na jednym ze zdjęć widać drewniany krzyż, ustawiony na trawniku przed blokiem. W innym miejscu grób został przykryty kolorowymi kwiatami.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Obejrzyj także: Rosja robi ukryty pobór? "Sięgają nawet po przestępców"

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić