aktualizacja 

Przyjechał do Rosji na pogrzeb ojca. Niepokojące doniesienia

Idrys Arsamikow, który przyjechał do Rosji na pogrzeb ojca, został zatrzymany przez miejscowe służby ze względu na swoją orientację seksualną. Potem został wywieziony w nieznanym kierunku przez czeczeńskie siły bezpieczeństwa. Grożą mu tortury, a nawet śmierć.

Przyjechał do Rosji na pogrzeb ojca. Niepokojące doniesienia
Dramat Idrisa Arsamikowa. Został zatrzymany z powodu orientacji (Twitter)

Na moskiewskim lotnisku Domodiedowo policja zatrzymała Czeczena Idrysa Arsamikowa, który wcześniej ukrywał się przed prześladowaniami z powodu homoseksualizmu. O jego zatrzymaniu poinformowała "Grupa Kryzysowa IC SOS", która pomaga osobom LGBT z Północnego Kaukazu, a także ich bliskim.

Jak czytamy na niezależnym portalu The Insider, 28-letni Arsamikow zdążył poinformować przyjaciół, że straż graniczna zabrała go do piwnicy. Policja poinformowała go, że wysłali za nim pracowników czeczeńskich organów ścigania i że zatrzymanie ma związek z "pewnymi problemami" w Czeczenii. Adwokatowi, który przybył na miejsce zatrzymania, nie pozwolono zobaczyć się z Idrysem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Do czego dąży Rosja w Donbasie? Gen. Bieniek wyjaśnia strategię

Obrońcy praw człowieka informują, że 28-latek został przewieziony do Czeczenii, gdzie grożą mu tortury i śmierć. Podobne zdarzenie miało miejsce w 2018 roku, gdy Idrys został porwany niedaleko Groznego. Szef policji torturował go prądem, aby zmusić go do przyznania się do homoseksualizmu. Teraz wszyscy obawiają się, że może dojść do podobnych nadużyć.

Co ciekawe, Arsamikowowi pozwolono w przeszłości napisać oświadczenie przeciwko czeczeńskim siłom bezpieczeństwa w sprawie tortur, których doznał. Ostatecznie sprawa nigdy nie została dogłębnie zbadana.

Wrócił na pogrzeb ojca. Teraz ma problemy

Mężczyzna, który wcześniej wyemigrował do Holandii z powodu prześladowań, teraz przyjechał do Rosji na pogrzeb ojca. W Czeczeni osoby homoseksualne są prześladowane, a nierzadko nawet zabijane. W 2017 roku w czeczeńskim Groznym powstał obóz dla homoseksualnych mężczyzn.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić