aktualizacja 

Przyszedł w odwiedziny do 30-latka. Niebywałe, co mu zrobił

10

Policjanci z Rzeszowa zatrzymali 38-latka, który zaatakował i ugodził niebezpiecznym narzędziem 30-letniego mężczyznę, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Przyszedł w odwiedziny do 30-latka. Niebywałe, co mu zrobił
Policjanci z Rzeszowa zatrzymali 38-latka, który zaatakował i ugodził niebezpiecznym narzędziem 30-letniego mężczyznę. (Policja)

Dyżurny rzeszowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu. Ze zgłoszenia wynikało, że w jednym z domów w Świlczy miało dojść do zranienia mężczyzny.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że pokrzywdzony 30-latek, przebywał w odwiedzinach u swojego znajomego. W pewnej chwili usłyszał dzwonek do drzwi. Gdy je otworzył zobaczył znanego mu osobiście 38-latka, który chciał wejść do środka.

Pomiędzy mężczyznami doszło do awantury i szarpanin. W jej trakcie 38-latek ugodził niebezpiecznym narzędziem mężczyznę, po czym uciekł. Przybyła na miejsce załoga pogotowia ratunkowego, po udzieleniu mu pierwszej pomocy, przewiozła rannego 30-latka do szpitala, gdzie został hospitalizowany - relacjonuje aspirant sztabowy Magdakena Żuk.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Motorniczy i pasażerka powstrzymali rasistę. Nagranie z Torunia

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, ustalili świadków oraz rozpoczęli poszukiwania zbiegłego napastnika. Chwilę później mężczyzna został zatrzymany w rejonie swojego domu. Mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, na widok umundurowanych policjantów zaczął uciekać, jednak został schwytany i przewieziony do komendy.

Zebraniem materiału dowodowego zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego rzeszowskiej komendy. Od pokrzywdzonego mężczyzny przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na jego szkodę. Przesłuchali także ustalonych świadków.

Akta sprawy przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa. W piątek, na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić