Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Putin dzieli się osobistymi anegdotami. Unika trudnych pytań?

Prezydent Rosji wraca do aktywności medialnej i społecznej, ale nie chce odpowiadać na trudne pytania. Zamiast informować rodaków o porażkach armii na froncie, mówi o swojej młodości i pracy, którą kiedyś podejmował.

Putin dzieli się osobistymi anegdotami. Unika trudnych pytań?
Władimir Putin na nagraniu bardzo się uśmiecha. Jednak z pewnością ostatnio nie jest mu do śmiechu (Twitter)

Władimir Putin zawsze unikał odpowiedzi na niewygodne pytania, a podczas wojny z Ukrainą robi wszystko, aby nie tłumaczyć się z działań na froncie.

Tym razem jest podobnie. Dyktator i zbrodniarz wojenny postanowił podzielić się wyznaniami z młodości, wymieniając profesje, którymi niegdyś się zajmował.

Pracowałem w ekipie budowlanej. Uzyskałem tytuł stolarza czwartej klasy i do dziś jestem z tego dumny - mówi rosyjski prezydent, którego "wyznanie" wyemitowano w propagandowym programie "60 minut" w Rossija 1.

"Odważne" wyznanie Putina skomentował Anton Heraszczenko, doradca szefa MSW Ukrainy.

Czy Putin dzieli się tymi osobistymi anegdotami, aby uniknąć dyskusji na temat palących problemów rosyjskich? - zauważył ukraiński komentator.

Problemy Putina z elitami

Niektórzy komentatorzy wskazują, że Władimir Putin może mieć spore problemy z utrzymaniem władzy w kolejnych miesiącach.

Podobnego zdania jest Mychajło Podolak, doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Według ukraińskiego polityka "dla elit w Rosji jest już jasne, że Putina należy usunąć, bo na nic nie można się z nim umawiać, na żadne reguły".

Dowodem na to może być niewyjaśniona śmierć Jewgienija Prigożyna. Pozycję Władimira Putina na Kremlu osłabił też czerwcowy pucz na Moskwę, który zorganizowali wagnerowcy.

Ogromny problem dla Putina stanowi też sytuacja na froncie. Ukraina przełamała pierwszą linię rosyjskiej obrony w okolicach Zaporoża. Teraz wojska ukraińskie spodziewają się szybszego przełamania drugiej, słabszej linii. To efekt skutecznej kontrofensywy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić