Putin na Krymie. Na kilkusekundowym nagraniu widać, co jest nie tak

W sobotę prezydent Rosji Władimir Putin przybył na Krym z niezapowiedzianą wizytą. To była pierwsza podróż Putina na Krym od 2021 roku. Na nagraniach z wizyty, które trafiły do sieci, widać, że rosyjski przywódca, za którym Międzynarodowy Trybunał Karny wydał nakaz aresztowania, jest w złej formie.

Putin na Krymie. Na kilkusekundowym nagraniu widać, co jest nie tak
Putin jest w złej formie (PAP, SPUTNIK/KREMLIN POOL / POOL)

Dotąd dużo mówiło się o tym, że kuleje zbrojeniówka w Rosji. Teraz okazuje się, że kuleje także sam Władimir Putin. I to dosłownie.

W sobotę prezydent Rosji złożył nieoczekiwaną wizytę na Krymie, w celu uczczenia dziewiątej rocznicy (nielegalnej) aneksji Półwyspu Czarnomorskiego.

Początkowo informowano, że Putin będzie uczestniczył w uroczystościach jedynie za pośrednictwem łącza wideo. Potem rzecznik Kremla przekazał, że przywódca Rosji weźmie udział w "otwarciu ważnego kulturowo i historycznie miejsca".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ukraińcy oniemieli, gdy to zobaczyli. Z tym Rosjanie są wysyłani na front

Władimir Putin przybył na okupowany Krym po raz pierwszy od rozpoczęcia się rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Jego wizyta wywołała lawinę komentarzy i podsyciła plotki na temat stanu zdrowia dyktatora.

Putin wyraźnie kuleje

Na nowym nagraniu, które trafiło do sieci, widzimy Putina rozmawiającego z mianowanym przez Kreml gubernatorem, Mychajło Razwożajewem.

Podczas kilkusekundowego wideo wyraźnie widać, że Putin ma problemy z chodzeniem. Prezydent Rosji robił małe kroki i utykał na lewą nogę.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Gubernator regionu również zwrócił uwagę na niecodzienne zachowanie prezydenta Rosji. Putin miał sam kierować samochodem, którym przyjechał, co wprawiło świadków w osłupienie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Przypomnijmy: Krym został nielegalnie włączony w skład Federacji Rosyjskiej 18 marca 2014 roku. Podpisano wówczas traktat poprzedzony referendum, w którym rzekomo ponad 96 proc. mieszkańców opowiedziało się za przyłączeniem półwyspu do Rosji. Referendum nie zostało uznane przez społeczność międzynarodową.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić