Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Putin na pogrzebie Żyrinowskiego. Tajemnicza walizka budzi niepokój

Podziel się:

Władimir Putin pojawił się na pogrzebie Władimira Żyrinowskiego - lidera prokremlowskiej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji. Obok prezydenta pojawił się mężczyzna w ciemnym garniturze, który niósł tajemniczą walizkę. Spekuluje się, że ma to związek z bronią nuklearną.

Putin na pogrzebie Żyrinowskiego. Tajemnicza walizka budzi niepokój
Jeden z ochroniarzy Putina trzymał tajemniczą czarną walizkę. (Twitter)

W środę 6 kwietnia zmarł Władimir Żyrinowski, a w piątek odbywa się jego pogrzeb. Uroczystą ceremonię w Soborze Chrystusa Zbawiciela odprawił patriarcha Cyryl, głowa kościoła prawosławnego. Ciało polityka wystawiono także w budynku Domu Związków, gdzie można go pożegnać.

Co znajduje się w tajemniczej walizce Władimira Putina?

Na pogrzebie lidera prokremlowskiej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji pojawił się także Władimir Putin. Był w towarzystwie dwóch mężczyzn w ciemnych garniturach. Jeden z nich trzymał czarną walizkę.

Natychmiast pojawiły się przypuszczenia, że jest to walizka nuklearna. Co dokładnie się w niej znajduje, nie jest wiadome. Eksperci przypuszczają, że teczka zawiera niezbędne kody, instrukcje postępowania, listę celów czy też informacje na temat schronów. Podobna walizka jest w posiadaniu prezydenta USA.

Jak przekazuje "Die Welt" rosyjski arsenał jądrowy "jest kontrolowany za pomocą trzech walizek". Tylko jedna z nich jest u prezydenta, jedna znajduje się u ministra obrony, a jedna u szefa sztabu. Aby doprowadzić do uderzenia jądrowego, potrzebne są co najmniej dwie teczki. Nie wiadomo jednak, czy te zasady nie zmieniły się od momentu ataku na Ukrainę.

Rosja jest potęgą nuklearną. Według danych Instytutu Badań nad Pokojem Sipri, posiada około 6250 głowic jądrowych, czyli więcej niż USA. Jest to także prawie połowa z około 13 tys. takiej głowic na świecie.

Zobacz także: Putin przestrzega kraje europejskie. ''To jest broń obosieczna''
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić