Putin o walce z alkoholizmem w Rosji. "Nie należy niczego zabraniać"

Władimir Putin zabrał głos w sprawie szerzącego się w Rosji alkoholizmu. Stwierdził, że "nie należy niczego zabraniać" ani "sztucznie podnosić cen". Prezydent Rosji dodał jednak, że podejście iż "mężczyźni piją i będą pić" jest bardzo prymitywne. – Potrzebna jest promocja zdrowego trybu życia – ocenił przywódca Federacji Rosyjskiej.

Putin o walce z alkoholizmem w Rosji. "Nie należy niczego zabraniać"
Prezydent Rosji Władimir Putin podzielił się rozwiązaniem problemu alkoholizmu w kraju (EPA, PAP, Michail Klimentyev)

– W walce z alkoholizmem nie należy niczego zakazywać, nie należy zajmować się niepotrzebnym podnoszeniem cen, akcyz i tak dalej – stwierdził prezydent Rosji Władimir Putin podczas spotkania z p.o. gubernatora obwodu włodzimierskiego Aleksandrem Awdiejewem. Zdaniem przywódcy Rosji praktyka ostatnich lat pokazuje, że istnieją w tej sprawie inne, "proste i efektywne rozwiązania".

Należy rozwinąć promocję zdrowego trybu życia. Trzeba zająć się nią, ale nie na pół gwizdka, nie można wierzyć w jakieś takie podejście, że "mężczyźni piją i będą pić". To wszystko nie jest takie prymitywne i łatwe. Trzeba po prostu się tym zająć. Nic nowego nie powiem, ale promocja zdrowego trybu życia ma tutaj ogromne znaczenie – powiedział Władimir Putin, cytowany przez prokremlowską agencję TASS.

Władimir Putin ma sposób na walkę z alkoholizmem. Mówił o zdrowym odżywianiu

Zdaniem rosyjskiego prezydenta trzeba zająć się także kwestią infrastruktury sportowej oraz sprawą zdrowego odżywiania. Władimir Putin dodał, że należy "zwracać większą uwagę na obiekty kultury".

W tej kwestii jest czym się zająć, tym bardziej że obwód włodzimierski jest jedną z "cytadel" rosyjskiej kultury, w podstawowym znaczeniu tego słowa – ocenił przywódca.

Putin odniósł się do wskaźnika alkoholizmu w Rosji. "To dużo"

Putin podczas rozmowy nawiązał także do liczby zdiagnozowanych w kraju przypadków alkoholizmu i psychozy alkoholowej. Zwrócił uwagę, że w obwodzie włodzimierskim w ubiegłym roku wskaźnik ten o 2,6 raza przewyższał średnią w Rosji.

To dużo – podsumował Władimir Putin.

Obejrzyj także: Specjalista komentuje mowę ciała Putina. "Na pewno nie jest zdrowy"

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić