Kamil Różycki| 
aktualizacja 

Putin zaatakuje kolejne państwo? Niepokojący wpis

Wojna w Ukrainie trwa i nic nie wskazuje na jej rychły koniec. Co więcej, jak informuje kanał General SVR, zapewniający, że ma informatorów na Kremlu, Putin ma szykować atak na kolejne państwa. W ostrzeżeniach wspomniano także o członkach sojuszu NATO.

Putin zaatakuje kolejne państwo? Niepokojący wpis
Rosja planuje uderzenia na kolejne kraje? (Getty Images, Ideas_Studio)

Wiele informacji, które przekazują rosyjskie media i przedstawiciele władzy, prawdopodobnie nie jest prawdziwych. Takie doniesienia mogą być elementem wojny informacyjnej ze strony Federacji Rosyjskiej.

Od rozpoczętej 24 lutego 2022 roku rosyjskiej eskalacji na Ukrainę w Europie zapanował niepokój. Wiele państw z obawą spoglądało w kierunku ukraińskiego frontu, a w szczególności intensywnie atakowanego Kijowa. To właśnie ta potyczka miała dać odpowiedź, czy Rosja zagrozi innym krajom byłego Układu Warszawskiego.

Obawy były uzasadnione. Jeszcze przed rozpoczęciem działań wojskowych rosyjski MSZ próbował zmienić układ sił w Europie. Do głównych państw NATO wystosowane zostało pismo, w którym żądano wycofania wojsk sojuszu za Odrę, czyniąc z regionu strefę buforową. Żądanie to oczywiście odrzucono.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ćwiczenia Nordic Response 24

Celem Putina jest dziewięć krajów

Obecnie, choć nie tak silnie, jak przed dwoma laty mówi się o zagrożeniu ze strony Rosji. Spora w tym zasługa informacji podawanych przez rosyjskie kanały telegramowe, mówiące o potencjalnych planach rosyjskich ataków. Tym razem, głośno zrobiło się za sprawą wpisu na koncie General SVR, który twierdzi, że ma informatorów bezpośrednio na Kremlu.

Przywódcy rosyjscy rozpoczęli wojnę z Ukrainą i zaczęli okupację terytoriów "bratniego" narodu. Przygotowują ataki rakietowe na Mołdawię i operacje hybrydowe w krajach bałtyckich. W planach jest okupacja północnego Kazachstanu i protektorat nad Uzbekistanem, Kirgistanem, Turkmenistanem i Tadżykistanem - czytamy w jednym z nowszych wpisów.

Warto podkreślić, że autor kanału podający się za byłego agenta służb, ma niewielką wiarygodność. Ten sam kanał jakiś czas temu informował o śmierci Władimira Putina, którego FSB miało zastąpić jednym z kilku sobowtórów.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić