Radna pokazała, jak działa Polski Ład. "Czy odda mi pani 60 zł za 29 zł?"

66

W Zabrzu przeprowadzono "eksperyment", który wzbudził ogromne poruszenie w mediach społecznościowych. Radna Agnieszka Rupniewska wytłumaczyła mieszkańcom, jak Polski Ład wpłynął na budżet miasta. Zarówno uczestnicy, jak i internauci byli w szoku.

Radna pokazała, jak działa Polski Ład. "Czy odda mi pani 60 zł za 29 zł?"
Wideo radnej podbija sieć (TikTok)

Radna Rady Miasta Zabrza przeprowadziła eksperyment, który odbił się szerokim echem w całej Polsce. Agnieszka Rupniewska wyszła na ulice miasta, aby przeprowadzić krótką sondę wśród mieszkańców. Forma ta stała się ostatnimi czasy w mediach społecznościowych bardzo popularna, co sprawdziło się również i tym razem.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Radna przedstawiała uczestnikom dość kuriozalnie brzmiącą propozycję. Pytała ich, czy chcą zamienić się z nią pieniędzmi. Oferowała im 29 zł, a w zamian miała otrzymać od nich 60 zł. Zdziwieni zabrzanie stanowczo odmawiali, zastanawiając się, jaki jest morał eksperymentu. Potem radna zapytała, czy woleliby sami dysponować większą kwotą, czy ktoś za nich miałby rozplanować wydatki przy 29 zł. Odpowiedź każdej osoby była oczywista.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Upada podpora systemu Putina. "Możliwości się wyczerpują"

"To powinno być pokazywane w każdym serwisie informacyjnym"

Autorka wyjaśniła po chwili, dlaczego z jej ust padły tak kuriozalne propozycje. Stwierdziła, że chciała wytłumaczyć zabrzanom, jak wygląda współpraca z rządem w ramach Polskiego Ładu. Wytłumaczyła im, że z powodu wprowadzenie rządowych regulacji miasto traci 60 mln zł, otrzymując w zamian 29 mln zł rekompensaty.

Ten eksperyment wziął się stąd, że nasze miasto z powodu Polskiego Ładu i zmian w podatkach, które wprowadził PiS straci rocznie 60 mln złotych, a w zamian za to dostanie rekompensaty 29 mln. Są tacy politycy, którzy próbują nam wmówić, że my jako mieszkańcy i jako miasto na tym zyskujemy - wytłumaczyła radna.

Uczestnicy eksperymentu byli pod wrażeniem zobrazowania sytuacji przez radną. Wideo w ciągu niecałej doby zostało wyświetlone 415 tysięcy razy na TikToku. Na temat materiału pojawiło się wiele pozytywnych komentarzy ze strony internautów.

Świetny materiał, oby więcej takich - napisała internautka.
To powinno być pokazywane w każdym serwisie informacyjnym - stwierdził komentujący.
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić