Rekolekcje z "Władcą Pierścieni". Usłyszą brzęk mieczy i odgłosy walki

5

W Oblackim Centrum Młodzieży "NINIWA" w Lublińcu już wkrótce dojdzie do nietypowego wydarzenia. Zakonnicy przygotowują katolickie rekolekcje, w których podstawą rozważań będzie kultowa saga fantasy "Władca Pierścieni".

Rekolekcje z "Władcą Pierścieni". Usłyszą brzęk mieczy i odgłosy walki
Oblaci zapraszają na kolejną odsłonę rekolekcji z "Władcą Pierścieni" (Materiały prasowe)

Oblaci działający przy Centrum Młodzieży "NINIWA" w Kokotku (Lubliniec) już po raz czwarty zapraszają na nietypowe, katolickie rekolekcje. Po raz kolejny zakonnicy będą opierać się w swoich rozważaniach o treści znajdujące się na kartach książkowej trylogii "Władcy Pierścieni".

Wydarzenie, które odbędzie się w dniach od 12 do 14 kwietnia, jest skierowane dla osób od 15 do 25 roku życia. Organizator tych rekolekcji, o. Dominik Ochlak, wskazał już wątki z twórczości J.R.R. Tolkiena, która zostaną poruszone podczas nauk.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pozycja Kościoła w Polsce słabnie? "Pewne drogi się rozchodzą"
Tym razem będziemy przyglądali się wątkom Eukatasrophe, czyli fragmentom "Władcy pierścieni", w których dostrzegamy szczęśliwe zakończenie. To z Ewangelii J.R.R. Tolkien zaczerpnął wątki, w których nagromadzony dramat wydarzeń jest prawie nie do uniesienia, a zostaje rozwiązany ingerencją "z góry" - opowiada.

Rozważania w akompaniamencie brzęku mieczy

Co ciekawe, uczestnicy rekolekcji będą wysłuchiwać kazań przy różnorodnych, tematycznie powiązanych dźwiękach. Oblaci zadbają o oprawę muzyczną, składającą się m.in. z brzęku mieczy, odgłosów walki w Helmowym Jarze czy też narady drzewców. Wydarzenie uświetni jeden z najbardziej popularnych znawców twórczości Tolkiena, Ryszard Derdziński.

Tak jak Biały Czarodziej wpuszczał promień światła i mądrości, które pomagały wolnym rasom Śródziemia wygrywać bitwy z siłami zła, tak zmartwychwstanie Jezusa daje doświadczenie wolności i rodzi w każdym, kto wierzy, doświadczenie odwagi i prawdziwej nadziei na kolejny etap swoich zmagań. Wątki nadziei i wygrane bitwy prowadzą do najważniejszego spotkania - ze Zmartwychwstałym. Będą nam pomagać w tym nieoczywiste rozważania Drogi Światła - zapowiedział o. Dominik Ochlak.
Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić