Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Rodzicu, nadchodzą zmiany! Można zgarnąć wielką kasę

5
Podziel się:

Rewelacyjne informacje dla rodziców. Od stycznia 2022 roku będą mogli zyskać jeszcze więcej pieniędzy na dziecko. Projektem ustawy w tym zakresie we wrześniu zajmie się Sejm.

Rodzicu, nadchodzą zmiany! Można zgarnąć wielką kasę
Rodzice mogą zyskać jeszcze większe wsparcie (Pixabay)

Rodzice będą mogli liczyć na wsparcie w ramach Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego, który jest elementem Polskiego Ładu. Pomoc ma trafić do nich niezależnie od wypłacanego już 500+.

Na drugie i kolejne dziecko w wieku 12-36 miesięcy będzie można dostać aż 12 tysięcy złotych! Do Sejmu właśnie wpłynął projekt w tej sprawie.

Haczyków, na które zwraca uwagę "Fakt", nie brakuje. Wsparcie nie obejmie rodzin zastępczych. Osobom spełniającym warunki świadczenie będzie wypłacane w transzach - 500 zł na miesiąc przez dwa lata lub 1000 zł miesięcznie przez rok. Wypłaty wpływać będą tylko na konto.

Rodzic musi składać wniosek do ZUS, ale wyłącznie za pośrednictwem internetu. By dostać pełne 12 tys. zł, trzeba dostarczyć wniosek nie wcześniej niż przed ukończeniem przez dziecko 9. miesiąca życia i nie później niż w 13. miesiącu życia.

Dla jednych 500, dla innych 400 zł

400 zł na dziecko dostaną rodzice pierwszego dziecka w rodzinie w wieku 12-36 miesięcy. "Fakt" spostrzega jednak, że nie będzie to wsparcie na konto czy gotówkowe, ale wyłącznie w formie dopłaty do miejsca w żłobku lub klubie dziecięcym. O taką pomoc również będzie trzeba ubiegać się przez internet.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Bat Chłopski
rok temu
Ja mam propozycję, by na dzieci decydowali się ludzie, których na nie stać i którzy chcą je mieć z potrzeby serca, a nie dla 500plus. Jeśli ktoś jest życiowym nieudacznikiem, który nie potrafi zapewnić sobie bytu, nigdy nie powinien decydować się na dzieci.
Lopo
rok temu
Dzieci róbmy niech nam płacą a po 36 miesiącu dzieci trafia do Domu dziecka jak się Patoli Kasa skończy...
Prezes
rok temu
JUZ TO POLSKE UTOPIĄ CAŁKOWICIE ,A CHEB BEDZIE PO 15ZŁ
Witold
rok temu
To dobrze. Tylko dlaczego moją?
Płaćmy na Bąb...
rok temu
Jasne. Lepiej jest zabrać komuś i dać innemu, niż przyznać ulgi podatkowe dla rodziców. To się źle skończy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić