Rodzicu, nadchodzą zmiany! Można zgarnąć wielką kasę

6

Rewelacyjne informacje dla rodziców. Od stycznia 2022 roku będą mogli zyskać jeszcze więcej pieniędzy na dziecko. Projektem ustawy w tym zakresie we wrześniu zajmie się Sejm.

Rodzicu, nadchodzą zmiany! Można zgarnąć wielką kasę
Rodzice mogą zyskać jeszcze większe wsparcie (Pixabay)

Rodzice będą mogli liczyć na wsparcie w ramach Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego, który jest elementem Polskiego Ładu. Pomoc ma trafić do nich niezależnie od wypłacanego już 500+.

Na drugie i kolejne dziecko w wieku 12-36 miesięcy będzie można dostać aż 12 tysięcy złotych! Do Sejmu właśnie wpłynął projekt w tej sprawie.

Haczyków, na które zwraca uwagę "Fakt", nie brakuje. Wsparcie nie obejmie rodzin zastępczych. Osobom spełniającym warunki świadczenie będzie wypłacane w transzach - 500 zł na miesiąc przez dwa lata lub 1000 zł miesięcznie przez rok. Wypłaty wpływać będą tylko na konto.

Rodzic musi składać wniosek do ZUS, ale wyłącznie za pośrednictwem internetu. By dostać pełne 12 tys. zł, trzeba dostarczyć wniosek nie wcześniej niż przed ukończeniem przez dziecko 9. miesiąca życia i nie później niż w 13. miesiącu życia.

Dla jednych 500, dla innych 400 zł

400 zł na dziecko dostaną rodzice pierwszego dziecka w rodzinie w wieku 12-36 miesięcy. "Fakt" spostrzega jednak, że nie będzie to wsparcie na konto czy gotówkowe, ale wyłącznie w formie dopłaty do miejsca w żłobku lub klubie dziecięcym. O taką pomoc również będzie trzeba ubiegać się przez internet.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić