o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|

Rodzina dziecka wiedziała o molestowaniu. Ksiądz nie odpowie za przestępstwa

34
Podziel się

Na jaw wyszły kolejne przypadki molestowania byłego już księdza z Chodzieży. Krzysztof G., który został oskarżony o regularne gwałcenie ministrantów ma na sumieniu kolejną ofiarę. Jak podaje "Głos Wielkopolski" duchowny dopuszczał się molestowania już w swojej pierwszej parafii.

Rodzina dziecka wiedziała o molestowaniu. Ksiądz nie odpowie za przestępstwa
Ksiądz nie odpowie za molestowanie w latach 90. (Pixabay)
bEKPlOWd

Były ksiądz Krzysztof G. dopuszczał się molestowania już w swojej pierwszej parafii, do której trafił w 1992 roku. Jego ofiarą był ministrant Leszek, który w ubiegłym roku wysłał zawiadomienie do prokuratury. Niestety krótko po tym miał atak serca i zmarł.

Ksiądz molestował ministrantów przez kilkanaście lat

Prokuratura zaczęła jednak wyjaśniać sprawę. Jak informuje "Głos Wielkopolski", przesłuchano rodzinę zmarłego i osoby, które mogły mieć informacje. Okazało się, że wszyscy wiedzieli o molestowaniu, jednak nikt tego nie zgłosił.

bEKPlOWf
Doszło do czynów lubieżnych na jego szkodę, nie miał wtedy jeszcze ukończonych 15 lat. Chodzi o tzw. inne czynności seksualne: pocałunki i dotykanie w miejsca intymne. Ponadto padł ofiarą fizycznego i moralnego znęcania się ze strony księdza - mówi prok. Łukasz Wawrzyniak, rzecznik poznańskiej Prokuratury Okręgowej.
Zobacz także: Zobacz też: Dramatyczna historia Katarzyny. To tylko "zabawa w dorosłych"

Krzysztof G. nie odpowie za swoje czyny. Opisywane wydarzenia miały miejsce na początku lat 90. i sprawa uległa już przedawnieniu.

bEKPlOWl

Duchowny został już wcześniej oskarżony o rozpijanie i regularne molestowanie ministranta Szymona. Prokuratura Rejonowa w Chodzieży postawiła Krzysztofowi G. zarzuty co najmniej kilkudziesięciu gwałtów na Szymonie. Do tych czynów miało dochodzić w latach 2002-2013.

Były duchowny nie przyznaje się do winy. Jego rozprawa odbędzie się w najbliższych miesiącach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKPlOWG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(34)
11 września b...
2 miesiące temu
Profesor psychiatra w Kielcach wystawia lewe papiery tzw. żółte. Dla bandytów i pseudo pizd mafijnych. Upośledzają dzieci. Ślepo wierzycie a to zakonnicy i na to płacicie. Przepraszam.
Mgr inż. Artu...
2 miesiące temu
Nic nie pomaga. Społeczność taka jest. Ludzie mówią, że matka upośledziła mnie przez język. Tylko przestała w pewnym momencie. Pamiętam. Jeżeli posunie się dalej występuje przepuklina rdzeniowa lub zespół Dauna. ja mam niedowidzenie co lekki niedowład. Ślepota oka +7. To nie pocałunek czy opryszczka. Policja zakonna twierdzi, że jestem chory psychicznie, tylko leczenie. Wg nich jestem drugiej kategorii a gość nie ma studiów.
Dora
6 miesięcy temu
A może by tak karać rodziców za nie zawiadamianie o przestępstwie? Niech inni zrozumieją, że ważniejsze jest własne dziecko niż ksiądz.
bEKPlOWH
krzyżyk
10 miesięcy temu
To taka stara kościelna tradycja.
cofnięty pies
10 miesięcy temu
Jeśli ktoś twierdzi, że celibat jest przyczyną pedofilii, to tak jakby abstynencja była przyczyną alkoholizmu. Jeżeli celibat ma być przyczyną pedofilii, to co jest przyczyną pedofilii wśród osób nieżyjących w celibacie?
Ada
10 miesięcy temu
A ja się pytam - gdzie byli rodzice tych dzieci ?
AAAAAA
10 miesięcy temu
Proponuję go przenieść do pracy w przedszkolu z poparciem PIS.
Goldengecko
10 miesięcy temu
Mnie to wcale nie dziwi że w 1992 roku rodzina nie zgłosiła tego bo w tych latach nie ksiądz miałby przerąbane a rodzina to rodzinę prokuratura wzięła by na cel nic by mu nie zrobili a rodzina była by zastraszana
RAF
10 miesięcy temu
Poczytajcie sobie trochę książek na ten temat,np. hipokryzja w kościele,temat z ubiegłego roku.Ja jestem już po kilku lekturach tego typu i wiedziałem czego się spodziewać.Natomiast laikom zjeżą się włosy na głowie.Kościół już się skończył,została tylko "lawendowa mafia".
eeeee
10 miesięcy temu
Księża mają bardzo wygodne życie, ale z reguły są to bardzo nieciekawi ludzie. Leżałem w szpitalu w jednym pokoju z księdzem i na pozór był to równy gość. Opowiadał, że jeden z jego parafian chciał mu sfinansować bardzo drogie nie refundowane leczenie (nie wiem, czy skorzystał - tego nie powiedział). Umówiliśmy się na piwo po wyjściu ze szpitala - dzwoniłem ze 3 razy, ale ani nie odebrał, ani nie oddzwonił. Przypominał znanych mi obywateli Ukrainy - gdy jesteś potrzebny to deklarują, że zrobią wszystko (inna sprawa że rzadko robią), gdy potrzeba minie to traktują cię jak śmiecia. W filmie "Wołyń" dobrze zostali scharakteryzowani.
ccc
10 miesięcy temu
mając takie możliwości(stworzył świat) ,dał tym ludziom powołanie a nie zabrał im coś takiego jak pociąg seksualny . a to takie proste.
Adela
10 miesięcy temu
widać,rodzina,bardziej kochała księdza niż własne dzieci.Nawet bóg odwrócił głowę od tych zbrodniczych czynów,i udawał że nie widzi, nie słyszy,nic nie wie?AA gdzie w tej obłudnym KK, jest prawdziwa wiara w boga?! Boo ja widzę tylko obłudną wiarę w szatana iii kapłona.
Gość
10 miesięcy temu
Gratuluję decyzji rodzicom o posłaniu synów na ministrantów! Pewnie są z siebie dumni!
bEKPlOWz
AntyTeza
10 miesięcy temu
Kiedys Malenczuk powiedzial, ze artystom wolno WIECEJ, otoz Ksiezom wolno WSZYSTKO.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić