Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Orał pole i o coś zahaczył. Sensacyjne odkrycie rolnika w Czyżowie

88
Podziel się:

Tego dnia rolnik z gminy Zawichost długo nie zapomni. Gdy zamierzał orać pole, znalazł wrak samolotu IŁ-2 z okresu II wojny światowej. Wiadomo już, gdzie trafią szczątki samolotu.

Orał pole i o coś zahaczył. Sensacyjne odkrycie rolnika w Czyżowie
Chciał orać pole. Znalazł radziecki samolot! (Facebook)

W Czyżowie, w gminie Zawichost, w powiecie sandomierskim znaleziono wrak samolotu IŁ-2 z okresu II wojny światowej. Odkrył je pewien rolnik, który kilka miesięcy temu zamierzał orać swoje pole.

Rolnik, uprawiając pole, co roku zahaczał maszyną o przedmiot tkwiący w ziemi, który przeszkadzał mu w orce. Wiosną tego roku mężczyzna postanowił odkopać przeszkodę. Okazało się, że jest nią działko przeciwlotnicze, będące na wyposażeniu samolotu - opowiadaŁA Katarzyna Kondziołka, burmistrz Zawichostu.

Jak podaje portal, w pracach wydobywczych, które zakończyły się we wtorek, udział brali przedstawiciele Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Nadwiślańskiej Grupy Poszukiwawczej "Szansa" i Stowarzyszenia Historyczno-Archeologicznego ze Staszowa.

Zestrzelono dwa samoloty

Po uzyskaniu zgód podjęto decyzję o wydobyciu samolotu, które znajdowały się na głębokości dwóch metrów. Jak opowiadali mieszkańcy, w 1944 roku w miejscowości zestrzelono dwa samoloty. Podczas akcji wydobywczej nie znaleziono jednak ciał pilotów.

Decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Kielcach szczątki samolotu trafią do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

Zobacz także: Minister uderza w Merkel. "Popełniła błąd"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(88)
Wyzwoliciele
7 miesięcy temu
ruskie poszli za Niemcem do Berlina ,najbliżej mieli przez Polskę.No i trochę się zasiedzieli,przy okazji grabiąc nas.
ZBIGNIEW
8 miesięcy temu
Na wypadek konfliktu zbrojnego Zad winien wrowadxic Punkt 13 Konstytucji.Zatrzymac glownych prowodyrow opozycji totatalnej.Jestem ,zWami.Pozdrawiam zolnierzy .
Mamba
8 miesięcy temu
A ja myślałam ze kawałek złotego pociągu
Andrzej 67 la...
8 miesięcy temu
Prawda czas to zmienić
dyrektor
8 miesięcy temu
Pis zrobił drożyzne i rozdaje nasze pieniądze tym samym powiększa dług publiczny ludziom się żyje gorzej należy ten rząd podać do dymisji a najgorsze zło to 500+    !!!!!!!!!! PIS podzielił ludzi i rodziny jednym daje 14ke tym daje co nie chciało się robić a teraz podatek nieroby nie będą płacić podatku a ci co całe życie zapiepszali dalej będą płacić podatek taki podział robi PIS a w dodatku daje 500+ dzieciorobom z naszych podatków a oni chlają za te pieniądze i nie muszą pracować jest wiele przykładów udokumentowanych ludzie co się słyszy mają już dość tego rządu nikt już na PIS nie zagłosuje bo to druga komuna drożyzna goni drożyzne non stop podwyżki na 500+ dość a teraz PIS rozdaje dzieciorobom 12tys zł my was niedługo rozliczymy !  To koniec PISowców .A emerytów którzy pracowali ciężko to się ich dyskryminuje tylko daje się tym nierobom ! W tym kraju tylko dobrze żyją celebryci księża piłkarze i ci w rządzie podwyżki sobie robią po 10tys a większość ma zarobki miljonowe a ludzom pracy lub emerytom po 50zł podwyżki a w sklepach co tydzień podwyżki ludzie musimy wyjść na ulice i to zmienić !!!!!!!
Gaja
8 miesięcy temu
To znaczy,że co?Po tylu latach zaorał pole,wcześniej nie orał a zbierał plony,dziwne.🙀
Polski ład
8 miesięcy temu
Znaleźli tu polewa? Co na to Kaczyński i Macierewicz?
Dziadostwo w ...
8 miesięcy temu
A o znalezisku powinien opowiadać znalazcą w dodatku znalezisko jest na jego pu a nie samorządowcy się lansują a tu żaden Posejdon nie jest potrzebny do pośrednictwa, bo to nie pożyczka w zagranicznym banku, a zapewne Rolnik nie jest niemową, a tu rzesze chętnych do lansu, różne społecznikiem i konserwatory od być może flaszki i konserwy, co za cholerne zwyczaje, że pomijaja prawdziwego znalazcą,powinni czekać na swoją kolej a nie pchać się. Kropka.
Skorpion
8 miesięcy temu
To teraz Pan Rolnik jakieś zdobyczne musi dostać. Przecież to na jego ziemi się znalazło
Tropiciel.
8 miesięcy temu
Zastrzelono 10 gdzie wiezli bursztynową komnate
Pppl
8 miesięcy temu
Bolszewicy całej Europy najpierw dostawali kasę żeby zrobić bałagan w 1920 roku a później po cichu Kreml sponsorowal Hitlera i niemieckich rewizjonistów,żeby mieć paszport do ataku na zachód Europy. To samo jest i dzisiaj. Putin sponsoruje ruchy radykalne żeby mieć szansę powiedzieć,to faszyści musimy tam wejść i zrobić z nimi porządek.
Keraj
8 miesięcy temu
Witam Wiosną tego roku mężczyzna postanowił odkopać przeszkodę. Okazało się, że jest nią działko przeciwlotnicze Dzisiejsza bardo altualna wiadomość, mamy połowę Listopada Brawo
jeryk
8 miesięcy temu
Tak napewno temu Panu się wydaje . Wszyscy popełniają błędy ,ale ,,nasi,, politycy to najbardziej doświadczeni na tym padole gracze. Tylko się uczyć. A jeśli już to nasi prowadzą jakieś rozmowy i od kiedy.
Oj X 3
8 miesięcy temu
Należy przestać. .urealniać.. historie KTO WYSWOBODZIL POLSKĘ. ?? Może powstańcy warszawy dali ZRYW?? Nie oszuka się prawdy i kto ginąl wyzwalajac obecną Polskę ? ŁUPASZKOWCY!!!! Wstyd jest zaklamywanie tego.CHWAŁA WYSWOBODZICIELOM! !!! adza.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić