Rosjanie odcinają główną arenę walk. Tu wszystko się rozstrzygnie?

Szef Ługańskiej Obwodowej Administracji Wojskowej Sergiej Hajdaj powiedział, że armia Władimira Putina zniszczyła wszystkie mosty prowadzące do Siewierodoniecka. Na ulicach miasta toczą się zacięte walki. Rosjanie prą do przodu, ale Ukraińcy się nie poddają. Ten etap może mieć kluczowe znaczenie dla dalszego przebiegu wojny.

Rosjanie odcinają główną arenę walk. Tu wszystko się rozstrzygnie?
Zniszczono wszystkie mosty prowadzące do Siewierodoniecka (Facebook, Google Maps)

Rosjanie wciąż nie uzyskali pełnej kontroli nad Siewierodonieckiem w obwodzie ługańskim. Część miasta pozostaje pod kontrolą Ukrainy. Jak się okazuje, okupanci próbują odciąć kluczową miejscowość, by zrealizować swoje cele.

Wszystkie mosty zostały zniszczone, ale Siewierodonieck nie jest zablokowany. Istnieje komunikacja z miastem - powiedział w poniedziałek 13 czerwca szef Ługańskiej Obwodowej Administracji Wojskowej Sergiej Hajdaj.

Ewakuacja jest uniemożliwiana przez najeźdźców. Mieszkańcy muszą zmagać się z coraz trudniejszymi warunkami. W nagraniu zamieszczonym na Facebooku Sergiej Hajdaj zapewnił jednak, że Ukraińcy mają możliwość wysyłania osób rannych do placówek medycznych.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Nawet w przypadku odzyskania pełnej kontroli nad Siewierodonieckiem przez ukraińską armię, odbudowanie infrastruktury drogowej wokół miasta może zająć kilka miesięcy. To wciąż najbardziej optymistyczny scenariusz.

Zobacz także: Specjalista komentuje mowę ciała Putina. "Na pewno nie jest zdrowy"
Autor: PTA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić