aktualizacja 

Rosjanie opanowali strategiczny punkt na Morzu Czarnym. Chodzi o Wyspę Węży

Rosyjskie siły okupacyjne zajęły w czwartek wieczorem należącą do Ukrainy Wyspę Węży. To położony zaledwie 40 km od wybrzeża Rumunii strategiczny punkt na Morzu Czarnym. Wyspę ostrzelały pociskami artyleryjskimi dwa okręty rosyjskiej Floty Czarnomorskiej.

Rosjanie opanowali strategiczny punkt na Morzu Czarnym. Chodzi o Wyspę Węży
Media: Rosjanie przejęli Wyspę Węży na Morzu Czarnym (Twitter, Google Maps)

Atak na Wyspę Węży rozpoczął się w godzinach popołudniowych. Przez dłuższy czas ukraińska piechota morska utrzymywała się na pozycjach. Wieczorem pojawiły się jednak doniesienia o zajęciu przez Rosjan wyspy.

Siły rosyjskie opanowały Wyspę Węży, mały, ale strategiczny punkt a Morzu Czarnym – napisała holenderska agencja informacyjna portal BNO News.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rosjanie zdobyli Wyspę Węży. To strategiczny punkt na morzu

Wcześniej straż graniczna Ukrainy poinformowała, że Rosjanie atakują wyspę z powietrza. Skrawek lądu został ostrzelany także przez okręty Floty Czarnomorskiej.

Agresor użył lotnictwa bojowego przeciw pogranicznikom i żołnierzom Sił Zbrojnych Ukrainy na Wyspie Węży. Kontynuowany jest ostrzał z artylerii okrętowej – podkreślili pogranicznicy.

Rosjanie chcą przejąć kontrolę na Morzu Czarnym. Rumunia: Okręt wojenny zatrzymuje statki

To nie kolejna niepokojąca sytuacja na Morzu Czarnym. Rumuńskie ministerstwo obrony podało informację o rosyjskim okręcie wojennym znajdujący się na międzynarodowych wodach, przy północnej granicy wyłącznej strefy ekonomicznej Rumunii. Ma on zatrzymywać lub przekierowywać statki handlowe kierujące się do portów ukraińskich.

Obejrzyj także: Były oficer komentuje wydarzenia w Ukrainie. "Rosji już nie będzie takiej, jaka była"

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić