Rosjanie pochwalili się zdjęciem w sieci. Potem zostali ostrzelani

Rosyjscy żołnierze w trakcie wojny wielokrotnie udowodnili, że daleko im do najlepszych armii na świecie. Tym razem rosyjski ochotnik dodał zdjęcia w sieci w miejscowości Sahy w obwodzie chersońskim. W swoim telefonie miał włączoną lokalizację, co szybko wykorzystała armia Ukrainy. Z tymczasowej bazy Rosjan w tym regionie pozostały zgliszcza.

Rosjanie pochwalili się zdjęciem w sieci. Potem zostali ostrzelani
Pochwalili się zdjęciem w sieci. Potem zostali ostrzelani (Twitter)

Chersoń jednym z niewielu dużych miast Ukrainy, które wojska rosyjskie zdołały opanować po zaatakowaniu tego kraju 24 lutego 2022 r. Miasto było okupowane przez siły rosyjskie od marca do 11 listopada 2022 r., kiedy to zostało wyzwolone przez ukraińskie wojsko.

W większości regionu rządzą już Ukraińcy, jednak w kilku mniejszych wioskach wciąż pozostali rosyjscy żołnierze. Jedną z takich miejscowości była Sahy, która przed wojną liczyła 770 mieszkańców. Ma powierzchnię 4 kilometrów kwadratowych i znajduje się około 13 km od Chersonia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zełenski się tego obawiał. Generał: to największe wyzwanie Ukrainy

To właśnie tam swoją tymczasową bazę stworzyli rosyjscy żołnierze. Wieś była okupowana przez armię Władimira Putina, jednak zmieniło się to... po kilku zdjęciach.

Rosyjski ochotnik zamieścił zdjęcia w internecie z Sahy w obwodzie chersońskim z członkiem 10. Brygady Specnazu GRU. Pozostawił włączone oznaczanie lokalizacji, co bardzo ułatwia geolokalizację ukraińskim siłom zbrojnym.

Bardzo szybko wykorzystali to Ukraińcy. Jak poinformował portal Nexta na Twitterze, w okupowanej wiosce Sahy w regionie Chersonia dokonano ataku na ośrodek używany przez najeźdźców.

Kolejny filmik z country clubu. Nie tylko dostarczył wskazówek, gdzie przebywają siły rosyjskie, ale także przedstawił ocenę uszkodzeń bomb, aby siły ukraińskie wiedziały, że ich ataki zakończyły się sukcesem - podkreśla na Twitterze ekspert londyńskiego Wydziału Studiów Wojennych Rob Lee.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Chersoń opustoszały po wojnie

Jak poinformował w poniedziałek w ukraińskiej telewizji rzecznik prasowy komendantury wojskowej Chersonia Dmytro Płetenczuk, liczba mieszkańców położonego na południu Ukrainy Chersonia zmalała wskutek wojny z 330 tys. do niecałych 70 tys.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić