Rosjanie uciekali w takim popłochu, że zostali w samych majtkach

Siły Zbrojne Ukrainy prą na wschodzie przed siebie i dają się Rosjanom we znaki. Jak na materiale z frontu, na którym Ukraińcy kompletnie zaskoczyli wrogów. Ci uciekają z podwórka w samych majtkach, by uniknąć ostrzału.

Rosjanie uciekali w takim popłochu, że zostali w samych majtkach
Rosjanie uciekali w popłochu przed siłami ukraińskimi, nie zdążyli się nawet ubrać (Twitter)

Dwóch żołnierzy Władimira Putina chcąc się schronić przed siłami ukraińskimi, umykało co sił w nogach. Widać było, że nie zdążyli się nawet ubrać. Wideo jest hitem w sieci, a agresorzy stali się pośmiewiskiem. Prawie nie zgubili majtek.

Okupanci niemal nadzy uciekają z jednego podwórka i w popłochu wpadają w kolejne. Tam chcą znaleźć schronienie przed ukraińskim ostrzałem, który zaskoczył ich w jednej z wsi.

Jak się okazuje, wcale nie są bezpieczni, bo chwilę po tym, jak wbiegają przed dom, ten został trafiony przez pocisk i zniszczony. Jaki był los Rosjan? Tego nie wiemy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przyszłość wagnerowców. Ekspert wymienia możliwe cele

Wiemy natomiast, że to zręcznie wykorzystany materiał przez Ukraińców, którzy kolejny raz ośmieszyli żołnierzy z Rosji i pokazali, jak źle są przygotowani do działań wojennych w Ukrainie.

Bez mundurów, w chaosie, niemal gubiąc po drodze bieliznę. To nie jest standard, który powinno prezentować wojsko w XXI wieku.

Ale w Rosji właśnie tak to wygląda i chyba to dobra wiadomość dla Sił Zbrojnych Ukrainy. Agresor od miesiąca nie radzi sobie z ofensywą, a Ukraińcy szturmują pozycje Rosjan i krok po kroku robią postępy. Choć płacą za to krwią swoich żołnierzy, przesuwają się coraz bardziej na wschód i wypierają najeźdźców z terenów swojej ojczyzny.  

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ofensywa toczy się na trzech kierunkach: bachmuckim, zaporoskim i w stronę Krymu. Wszędzie trwają ciężkie walki, wszędzie opór Rosjan.

Ukraińcy oczyszczają okop po okopie, dom po domu oraz ulica po ulicy. I zmierzają do celu, czyli zwycięstwa w wojnie o swoją niepodległość.

Co ciekawe, pojawiają się już doniesienia, że są na przedmieściach Doniecka. Sami ostrzegli mieszkańców Krymu, że szykuje się niespokojne lato.

Autor: KGŁ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić