aktualizacja 

Rosjanie wpadli w pułapkę. "Zaatakowali nas". Nagranie

Rosyjscy żołnierze opublikowali nagranie, na którym widać skuteczność obrony sił ukraińskich. "Zaatakowali nas" - mówi zrozpaczony Rosjanin. Miny przeciwpancerne są ważnym elementem obrony przeciwpancernej sił zbrojnych Ukrainy.

Rosjanie wpadli w pułapkę. "Zaatakowali nas". Nagranie
Rozbita rosyjska kolumna (Twitter)

Rosyjscy żołnierze często dzielą się w mediach społecznościowych nagraniami z Ukrainy. Większość z nich wskazuje, że dobrze wiedzą, że wkroczyli na teren innego państwa, mimo, że rosyjscy jeńcy zapewniają, że "nie byli poinformowani, że jadą do Ukrainy".

Rosjanie zaatakowani

Rosyjska propaganda przekonywała swoich żołnierzy, że "Ukraińcy czekają na wyzwolicieli z Rosji", najnowsze nagranie w wymowny sposób pokazuje jednak, że wcale tak nie jest. Jeden z żołnierzy nagrał filmik chwile po tym, jak jego kolumnę zaatakowano za pomocą miny przeciwpancernej.

Roz***li nas, k**wa. Na szczęście wszyscy żyją - mówi zrozpaczony Rosjanin.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ważny element obrony przeciwpancernej

Z nagrania wprost nie wynika, gdzie dokładnie doszło do tego zdarzenia. Widać tylko zniszczone czołgi w polu i siedzących obok nich rosyjskich żołnierzy, którzy musieli się ratować przed minami. Nagranie zdarzenia niesie się w sieci. Internauci sugerują nawet, że mogła to być... rosyjska mina przeciwpancerna.

Miny przeciwpancerne — obok innych środków — są ważnym elementem obrony przeciwpancernej sił zbrojnych Ukrainy. Strona ukraińska stara się wykorzystywać znajomość terenu i stosować taktykę zasadzek. W pewnym stopniu pozwala to niwelować przewagę przeciwnika w ciężkim sprzęcie.

Zobacz także: Mocna strona Ukrainy w wojnie z Rosją. Nagranie artylerii w akcji
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić