Rosjanie zrobili to w kosmosie. Pokazali nagranie

Dzień Zwycięstwa w Rosji obchodzony jest 9 maja. To jedno z najważniejszych świąt w tym kraju. Rosjanie zaczęli już przygotowani do hucznych obchodów. Nawet w kosmosie rosyjscy kosmonauci rozwiesili kopię sztandaru zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej.

Rosjanie zrobili to w kosmosie. Pokazali nagranie
Rosyjscy kosmonauci Oleg Artemjew i Denis Matveev przed 9 maja umieścili w przestrzeni kosmicznej kopię sztandaru zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej. (Twitter, НТВ)

Dzień Zwycięstwa w Rosji obchodzony jest 9 maja z okazji upamiętnienia kapitulacji nazistowskiej III Rzeszy w II wojnie światowej. W latach 90. XX wieku w Rosji obchody tego święta były znacznie skromniejsze. Zmieniło się to, gdy Władimir Putin doszedł do władzy. Od tego czasu jest to największe święto narodowe i ludowe w Rosji, podczas którego armia chwali się nowoczesnymi pojazdami wojskowymi.

Jak podała stacja CNN, cytując źródła zaznajomione z ustaleniami wywiadu USA, "Rosja wyznaczyła 9 maja jako dzień zwycięstwa nad Ukrainą", co jednak nie jest równoznaczne z zakończeniem wojny. Rosjanie rozpoczęli już przygotowania do parady z okazji Dnia Zwycięstwa. Na Placu Czerwonym odbędzie się defilada wojskowa.

Putin chce mieć możliwość świętowania tego dnia jakiegoś zwycięstwa w swojej wojnie przeciwko Ukrainie – podaje CNN.

Tymczasem w kosmosie rosyjscy kosmonauci rozwiesili kopię sztandaru zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej. Nagranie opublikowano na Twitterze rosyjskiej stacji telewizyjnej NTV, należącej do Gazprom-media.

Rosyjscy kosmonauci Oleg Artemjew i Denis Matwiejew przed 9 maja umieścili w przestrzeni kosmicznej kopię sztandaru zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej - czytamy na Twitterze stacji NTV.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: USA wspomaga Ukrainę sprzętem bojowym. Nagrania Gwardii Narodowej
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić