Rosyjscy emeryci mają dość. Mocny apel do Putina

Emeryci z republiki Baszkortostanu nagrali apel do prezydenta Rosji Władimira Putina. Proszą go o "opamiętanie się" i zarzucają, że izoluje się od ludzi i dba tylko o siebie i swoich popleczników. Skarżą się też na wysokość emerytur i porównują Rosję do faszystowskich Niemiec.

Rosyjscy emeryci mają dość. Mocny apel do Putina
Apel rosyjskich emerytów do Putina (Twitter)

Apel rosyjskich emerytów opublikował portal Activatica. Jest on kolejnym dowodem na to, że w Rosji coraz więcej osób ma dość reżimu Władimira Putina. Jednak, jak podkreślają komentatorzy, nadal jest to mniejszość, która nie wpływa na sytuację w tym kraju.

Apel oburzonych emerytów

Na filmiku seniorzy skarżą się na wysokość swoich emerytur. Mówią, że nie mogą przeżyć za 8-9 tys. rubli miesięcznie (ok. 500-560 zł), jeżeli tylko za media w mieszkaniu płacą średnio 12 tys. rubli (753 zł).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Podbój kosmosu. Dr Tomasz Rożek jednoznacznie o Rosji

Dodają też, że rosyjskich emerytów nie stać na leki i drożejące z miesiąca na miesiąc produkty spożywcze, w czasie gdy Putin i jego otoczenie dba tylko o siebie. - Jak żyć? Nie żyjemy, a trwamy! - słyszymy na filmiku.

"Co będziecie robić bez narodu?"

Oburzeni emeryci mówią wprost, że Władimir Putin stworzył w Rosji reżim totalitarny i porównują go do nazistowskich Niemiec. Nie podoba im się, że Putin dba o funkcjonariuszy policji, a nie o zwykłych mieszkańców.

I przy**asy są gotowi zabijać zwykłych mieszkańców. Ale nie może pan zrozumieć jednego - podłożem domu jest fundament. Fundamentem państwa jest naród. I tylko naród może decydować, jak ma żyć. Co będziecie robić bez narodu? Kto będzie przynosić wam takie bogactwa? - pytają emeryci.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Mieszkańcy Baszkortostanu mają dość

Emeryci mówią też, że Putin "tworzy ustawy pod siebie i swoich ludzi". Proszą go o "opamiętanie się" i zarzucają, że izoluje się od ludzi i dba tylko o siebie i swoich popleczników.

To już nie pierwszy antyrządowy i antyreżimowy apel w tym regionie. Wcześniej pojawiały się doniesienia, że w liczącej 4 mln mieszkańców Republice Baszkortostanu (Baszkirii) dojrzewa bunt przeciwko władzy w Moskwie. Na Telegramie powstała strona "Komitetu Baszkirskiego Ruchu Oporu", który wzywa do zbrojnego powstania przeciwko władzy "pułkownika Putina" w regionie.

Według Rusłana Gabbasowa, działacza narodowego, który w 2021 roku emigrował z Rosji na Litwę "Armia Baszkir już się tworzy i w czasie ogłoszenia godziny X, będzie tą siłą bojową, która złoży ultimatum oddania władzy przez Radija Chabirowa (przyp red. aktualny prezydent republiki). Władza upadnie w kilka godzin, gdy oddziały armii ruszą na stolicę Ufę".

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić