Rosyjska baza chwilę po ataku. Kadyrowcy pokazali nagranie

200 rosyjskich żołnierzy miało zginąć w wyniku ataku ukraińskich sił na kwaterę wojska Putina w okupowanym Melitopolu (obwód zaporoski). W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, które powstało w pierwszych chwilach po ataku. W nim widzimy kadyrowców, którzy szukają żywych żołnierzy w zniszczonej bazie.

Rosyjska baza chwilę po ataku. Kadyrowcy pokazali nagranie
Ukraińcy zaatakowali rosyjską bazę w Melitopolu (Twitter)

Do ataku na rosyjską bazę, którą żołnierze armii Putina urządzili sobie w dawnym hotelu dla cywili, doszło w nocy z piątku na sobotę. Ponadto mer Melitopola Iwan Fiodorow poinformował, że w ogniu stanęła cerkiew, w której rosyjskie wojska miały kryjówkę.

Nie żyje 200 Rosjan

Mer przekazał, że w wyniku wieczornych ataków na bazy wroga w Melitopolu zginęło 200 Rosjan. Brytyjski "Guardian" pisze, że według świadków słyszano 10 eksplozji, choć niektóre z nich mogły pochodzić z rosyjskich systemów przeciwlotniczych.

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z miejsca zdarzenia, które powstało chwilę po ataku Ukraińców. Widać na nim, że konstrukcja hotelu stała w płomieniach, a zszokowani kadyrowcy przeklinają i próbują znaleźć żywych żołnierzy na pogorzelisku.

Patrz, żyje. K**wa! - słyszymy na filmiku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Putin jest zdeterminowany". Gen. Bieniek wyjaśnia sytuację na froncie

Atak podczas libacji

Dziennikarz Wiktor Kowalenko zaznacza, że do zdarzenia miało dojść podczas libacji alkoholowej rosyjskich żołnierzy, dlatego żołnierze nie zdążyli, a nawet nie próbowali się ewakuować z płonących budynków.

Mer Melitopola Iwan Fedorow przekazał, że ranni Rosjanie są natychmiast zabierani do krymskich szpitali, ponieważ w szpitalach Melitopola nie ma wystarczającej liczby miejsc.

"Szybkie samochody" nadjeżdżają z różnych części Melitopola - nie tylko od strony wschodniej, gdzie wybuchł pożar, ale także od strony południowej. Nie wszyscy najeźdźcy trafiają do szpitali, niektórzy są przewożeni do kostnicy - powiedział w swym przemówieniu.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Eksplozje w wielu miejscach

"Guardian" zaznacza, że uderzenie na Melitopol - przy użyciu rakiet Himars - było jednym z kilku w ciągu nocy na rosyjskie bazy. Eksplozje odnotowano również w nocy na okupowanym przez Rosjan Krymie, w tym w Sewastopolu i Simferopolu.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić