aktualizacja 

Rosyjski czołg kontra mina. Pokaz bezmyślności armii Putina. Nagranie

Rosyjski transporter opancerzony wysadził się na minach, które leżały na drodze. Widać je było gołym okiem, ale pojazd i tak ruszył w ich kierunku. Żołnierze w środku przeżyli, ale sprzęt nadaje się już na złom.

Rosyjski czołg kontra mina. Pokaz bezmyślności armii Putina. Nagranie
Rosyjski pojazd opancerzony wysadził się na minie (Twitter)

Media społecznościowe obiegło nagranie, na którym zobrazowana została bezmyślność, z którą działają rosyjscy żołnierze w Ukrainie. Nowe wideo po raz kolejny obala mit o "drugiej armii świata", którą tak często chwali się rosyjska propaganda.

Rosyjski transporter opancerzony wysadził się na minie

Na filmiku widać, jak rosyjski transporter opancerzony porusza się po jednej z dróg na terenie Ukrainy. Gołym okiem widać, że jest ona zaminowana, ale nie powstrzymuje to kierowcy, który jedzie prosto na miny.

Naturalnie, po chwili dochodzi do wybuchu. Żołnierzom w środku nic się nie stało, ale pojazd został poważnie uszkodzony. Po chwili na filmiku, który najprawdopodobniej został nagrany przez ukraińskiego drona, widać, jak zdesperowani Rosjanie siedzą obok zniszczonego przez własną bezmyślność wozu.

Rosyjski mobik [zmobilizowany żołnierz - przyp. red.] wygrywa nagrodę za "najgorszego kierowcę transportera opancerzonego". Prawdopodobnie byli ostrzegani przed minami na polu, ale nikt im nie mówił o drogach - ironizuje kanał "Nexta".
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rosja "największym dostawcą broni"

Amerykański dziennik "Wall Street Journal" pisał, że ukraińskie wojska przejmują i następnie wykorzystują na polu walki tak dużo rosyjskiego uzbrojenia i sprzętu wojskowego, że Rosja stała się de facto największym dostawcą broni dla Kijowa, wyprzedzając kraje zachodnie.

Zgodnie z doniesieniami specjalistów, zajmujących się tzw. białym wywiadem, czyli analizą materiałów dostępnych publicznie, od końca lutego ukraińskim siłom udało się zdobyć 460 rosyjskich czołgów, 92 haubice samobieżne, 448 bojowych wozów piechoty, 195 pojazdów opancerzonych i 44 wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe. Rzeczywiste dane są prawdopodobnie wyższe.

Zobacz także: Tankowce z rosyjską ropą omijają sankcje. Grecy pokazali dowód na morzu
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić