Rosyjski jeniec się wygadał. Tak postępuje Władimir Putin

Trwa wojna w Ukrainie. Tymczasem okazuje się, że prezydent Rosji Władimir Putin nie może być pewien lojalności swoich żołnierzy. Bardzo wymowne jest to, co wyjawił jeden z jeńców.

Rosyjski jeniec się wygadał. Tak postępuje Władimir Putin
Władimir Putin - zdj. ilustracyjne (GETTY, Sasha Mordovets)

Wojna w Ukrainie rozpoczęła się 24 lutego. Codziennie dochodzi do kolejnych starć. Ostrzały i bombardowania sprawiają, że systematycznie wzrasta liczba ofiar śmiertelnych.

Część walczących trafia do niewoli. Ostatnio w sieci ukazało się nagranie, w którym głos zabrał jeden z rosyjskich jeńców.

Z jego zeznań wynika, że za linią frontu działają oddziały karne. Ich zadaniem jest rozstrzeliwanie dezerterów.

Powiedział też, że w trakcie posuwania się w głąb Ukrainy, armia zaczyna sobie uświadamiać, że nie uczestniczy w misji pokojowej.

Ale dano nam do zrozumienia, że odwrotu nie ma, bo za nami idą oddziały, które zabijają dezerterów, którzy próbują wrócić do domu - zaznaczał jeniec.

Stalinowskie metody Putina

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU), przytaczając słowa jeńca, poinformowała na Telegramie, że Władimir Putin ucieka się do stalinowskich metod.

Prezydent Rosji Władimir Putin nie może być pewien lojalności swoich żołnierzy walczących na Ukrainie i ucieka się do stalinowskich metod, by ich zdyscyplinować - podkreślono.
Zobacz także: Skandaliczne słowa Ławrowa. "Tego się nie da się słuchać"
Autor: MDO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić