Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MMC
|

Rosyjski okręt wojenny wkroczył do Polski? Jest komentarz MON

Podziel się:

Doniesienia o tym, że na polskie wody wkroczyła rosyjska korweta marynarki wojennej pojawiły się w nocy z piątku na sobotę. W sobotę głos w tej sprawie zabrało Ministerstwo Obrony Narodowej i Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych.

Rosyjski okręt wojenny wkroczył do Polski? Jest komentarz MON
Korweta Stoikij rosyjskiej marynarki wojennej (Twitter.com)

Niepokojące doniesienia pojawiły się w nocy z piątku na sobotę. Według portali nawigacyjnych na polskich wodach pojawiła się rosyjska korweta Stojkij. Została zauważona ok. 5 km od Helu. Polskie władze dementują jednak te sensacyjne wieści.

FAKE NEWS. Stwierdzone zobrazowanie naruszenia polskich granic morskich w komercyjnym systemie jest nieprawdą. Informacja tylko i włącznie jednoźródłowa i niewiarygodna. Nasze systemy obserwacyjne nie potwierdzają takiego zdarzenia - napisało na Twitterze Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych.

Stokij to korweta, która w użyciu jest od 2014 roku. Stacjonuje w obwodzie kaliningradzkim słynącym z dość pokaźnego stanowiska militarnego. Główne uzbrojenie korwety stanowią kierowane pociski Uran o zasięgu 150 km.

Przed dementi MON-u i Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych spekulowano, że pojawienie się jednostki na polskich wodach to odpowiedź Rosji na manewry wojskowe NATO Baltops. Rosja odebrała je za prowokację. W dniach 6-18 czerwca nieopodal Gdyni ma pojawić się 40 jednostek wojskowych z 18 krajów.

Zobacz także: Rosyjskie wojsko pręży muskuły. Nowe jednostki niedaleko polskiej granicy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić