aktualizacja 

Rosyjski świat w Chersoniu. Zobacz, jak wyglądają sklepy

W okupowanym Chersoniu nie ma łączności. Pod pozorem prac konserwacyjnych Rosjanie demontują infrastrukturę. Oprócz tego w sklepach zaczyna brakować coraz więcej produktów, a półki świecą pustkami. Dowód? Zdjęcia, które właśnie trafiły do sieci.

Rosyjski świat w Chersoniu. Zobacz, jak wyglądają sklepy
Rosyjski świat w Chersoniu. Zobacz jak wyglądają sklepy (Twitter)

Obwód chersoński, który przylega do anektowanego przez Rosję w 2014 roku Krymu, został zajęty przez wojska agresora tuż po rozpoczęciu inwazji. Dobrą informacją jest fakt, że pod koniec sierpnia armia ukraińska rozpoczęła na tych terenach kontrofensywę.

Ukraińska ofensywa może nie dzieje się błuskawicznie, jednak w najbliższych dniach może dojść do przełomu. Rosyjski minister edukacji Siergiej Krawcow stwierdził na Telegramie, że "sytuacja jest trudna". Zaapelował także do mieszkańców Chersonia, by uciekali z miasta.

Mieszkańcy Chersonia zaczęli pozbywać się rosyjskich rubli, spodziewając się wyzwolenia tych terenów przez siły ukraińskie. Decyzję ludzi zaczęły odczuwać już sklepy, do których ludzie chodzą coraz rzadziej. To wiąże się z tym, że półki sklepowe zaczynają świecić pustkami.

Na zdjęciu, które zrobiono w Chersoniu widać, że brakuje wielu podstawowych produktów. Duże pustki widać przede wszystkim w lodówkach, czyli towarach, które maja krótszą datę ważności. "Rosjanie ukradli to wszystko prawdopodobnie podczas odwrotu" - śmieje się jeden z internautów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rosja chce walczyć

W środę powołane przez Rosjan władze w Chersoniu poinformowały, że wjazd do obwodu dla cywilów jest zamknięty na siedem dni. Ta sama prorosyjska administracja poinformowała w poniedziałek, że w mieście rozpoczęto formowanie obrony terytorialnej, a mężczyźni, którzy pozostali w Chersoniu namawiani są do wstąpienia do armii.

Warto podkreślić, że Rosja próbuje zastraszyć mieszkańców okupowanego Chersonia, rozpowszechniając fałszywe doniesienia o rzekomo planowanym przez Ukrainę ostrzale dzielnic mieszkalnych.

Zobacz także: Co za emocje i radość. Ukrainiec pokazał, jak zestrzelił jedną z rosyjskich rakiet
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić