Rosyjski żołnierz przed kamerą. Ależ kompromitacja

Podziel się:

Rosyjski żołnierz, który trafił do ukraińskiej niewoli, skompromitował się przed kamerą. Członek armii Putina przekonuje, że posiada przy sobie broń "tylko do obrony przed Siłami Zbrojnymi Ukrainy i najemnikami". Ponadto zarzekał się, że został porwany przez Francuzów, którzy rozmawiali z nim po angielsku. Jednak nie był w stanie przetłumaczyć ani słowa na język Szekspira.

Rosyjski żołnierz przed kamerą. Ależ kompromitacja
Rosyjski żołnierz o "francuskich najemnikach" (Twitter)

Dziennikarz Wołodymyr Zołkin jest znany z przeprowadzania rozmów z rosyjskimi żołnierzami, którzy trafili do ukraińskiej niewoli. W swoich wywiadach pyta najeźdźców wprost o tym, jakie były ich cele i dlaczego się zdecydowali na przekroczenie granicy z Ukrainą.

"Przyjechałem dla obrony"

Rozmowy często są dowodem na to, że Rosjanie nie byli przygotowani do działań wojennych i próbują przekonać dziennikarza, że "nie chcieli nikogo atakować", a "zostali zmuszeni".

Jednak najnowsza rozmowa Zołkina dowodzi również temu, że wjeżdżający na Ukrainę Rosjanie w wielu przypadkach nie myślą logicznie. Żołnierz w rozmowie z blogerem powiedział, że "nie jest najeźdźcą", ponieważ "przyjechał tu tylko dla obrony".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Brutalny i skuteczny". Gen. Pacek wskazuje na plan Putina

Rosjanin o "francuskich najemnikach"

Na pytanie dziennikarza o to, przed kim dokładnie ma się bronić, Rosjanin odparł, że po "ukraińskiej ziemi biegają żołnierze Sił Zbrojnych Ukrainy". Dodał też, że bronił się przed najemnikami z innych krajów.

Powiedział, że został rzekomo porwany przez francuskich żołnierzy, którzy rozmawiali z nim po angielsku. Dziennikarz z niedowierzaniem zapytał Rosjanina, czy ten zna angielski. Okazało się, że najeźdźca nie był w stanie odtworzyć rozmowę "francuskich najemników" i nie wydusił z siebie ani słowa po angielsku.

Trafiłem do niewoli przez najemników z Francji. - Dlaczego pomyślałeś, że są najemnikami? - Sami mi to powiedzieli po angielsku. - Co dokładnie powiedzieli? - To i tak jest jasne. - Jak brzmi słowo "najemnik" po angielsku? - Nie wiem. - słyszymy w rozmowie.

Legion cudzoziemski w Ukrainie

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski pod koniec lutego zapowiedział utworzenie nowej odrębnej jednostki, składającej się z cudzoziemców – Międzynarodowego Legionu Obrony Terytorialnej Sił Zbrojnych Ukrainy.

Zgodnie z Regulaminem Służby Wojskowej w Siłach Zbrojnych dla cudzoziemców i bezpaństwowców, zatwierdzonym Dekretem Prezydenta Ukrainy z dnia 10 czerwca 2016 r. nr 248, cudzoziemcy mają prawo zaciągać się do Sił Zbrojnych na zasadzie dobrowolności, m.in. w Wojskach Obrony Terytorialnej Sił Zbrojnych Ukrainy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić