Rosyjski żołnierz przed kamerą. Ależ kompromitacja

Rosyjski żołnierz, który trafił do ukraińskiej niewoli, skompromitował się przed kamerą. Członek armii Putina przekonuje, że posiada przy sobie broń "tylko do obrony przed Siłami Zbrojnymi Ukrainy i najemnikami". Ponadto zarzekał się, że został porwany przez Francuzów, którzy rozmawiali z nim po angielsku. Jednak nie był w stanie przetłumaczyć ani słowa na język Szekspira.

Rosyjski żołnierz przed kamerą. Ależ kompromitacja
Rosyjski żołnierz o "francuskich najemnikach" (Twitter)

Dziennikarz Wołodymyr Zołkin jest znany z przeprowadzania rozmów z rosyjskimi żołnierzami, którzy trafili do ukraińskiej niewoli. W swoich wywiadach pyta najeźdźców wprost o tym, jakie były ich cele i dlaczego się zdecydowali na przekroczenie granicy z Ukrainą.

"Przyjechałem dla obrony"

Rozmowy często są dowodem na to, że Rosjanie nie byli przygotowani do działań wojennych i próbują przekonać dziennikarza, że "nie chcieli nikogo atakować", a "zostali zmuszeni".

Jednak najnowsza rozmowa Zołkina dowodzi również temu, że wjeżdżający na Ukrainę Rosjanie w wielu przypadkach nie myślą logicznie. Żołnierz w rozmowie z blogerem powiedział, że "nie jest najeźdźcą", ponieważ "przyjechał tu tylko dla obrony".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Brutalny i skuteczny". Gen. Pacek wskazuje na plan Putina

Rosjanin o "francuskich najemnikach"

Na pytanie dziennikarza o to, przed kim dokładnie ma się bronić, Rosjanin odparł, że po "ukraińskiej ziemi biegają żołnierze Sił Zbrojnych Ukrainy". Dodał też, że bronił się przed najemnikami z innych krajów.

Powiedział, że został rzekomo porwany przez francuskich żołnierzy, którzy rozmawiali z nim po angielsku. Dziennikarz z niedowierzaniem zapytał Rosjanina, czy ten zna angielski. Okazało się, że najeźdźca nie był w stanie odtworzyć rozmowę "francuskich najemników" i nie wydusił z siebie ani słowa po angielsku.

Trafiłem do niewoli przez najemników z Francji. - Dlaczego pomyślałeś, że są najemnikami? - Sami mi to powiedzieli po angielsku. - Co dokładnie powiedzieli? - To i tak jest jasne. - Jak brzmi słowo "najemnik" po angielsku? - Nie wiem. - słyszymy w rozmowie.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Legion cudzoziemski w Ukrainie

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski pod koniec lutego zapowiedział utworzenie nowej odrębnej jednostki, składającej się z cudzoziemców – Międzynarodowego Legionu Obrony Terytorialnej Sił Zbrojnych Ukrainy.

Zgodnie z Regulaminem Służby Wojskowej w Siłach Zbrojnych dla cudzoziemców i bezpaństwowców, zatwierdzonym Dekretem Prezydenta Ukrainy z dnia 10 czerwca 2016 r. nr 248, cudzoziemcy mają prawo zaciągać się do Sił Zbrojnych na zasadzie dobrowolności, m.in. w Wojskach Obrony Terytorialnej Sił Zbrojnych Ukrainy.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić