Dostrzegł Rosjan na polskiej części Bałtyku. Jest reakcja Sił Zbrojnych RP

W sieci pojawiły się doniesienia wskazujące na to, że na polskich wodach terytorialnych odnotowano ruch rosyjskich okrętów wojennych. Do tych informacji odniosły się już Siły Zbrojne RP, nazywając je "fake newsem".

Dostrzegł Rosjan na polskiej części Bałtyku. Jest reakcja Sił Zbrojnych RP
Rosyjska flaga (Pixabay)

Użytkownicy MarineTraffic.com poinformowali, że portal zarejestrował ruch rosyjskich okrętów wojennych na polskich wodach terytorialnych. Była mowa o co najmniej trzech okrętach, które podpłynęły z Rosji w okolice Gdyni.

Gdyby to była prawda, a polska strona nie posiadałaby informacji o takich manewrach, byłoby to oczywiście naruszenie polskich granic.

Rosjanie naruszyli polską granicę?

Do przytoczonych doniesień odniosło się już biuro prasowe Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. "Dziennik Bałtycki" podaje, że zdementowano tę informację.

Zweryfikowaliśmy tę informację w Centrum Operacji Morskich. Obecność rosyjskich okrętów na polskich wodach terytorialnych to fake news - przekazano.

Co jednak ciekawe, na mapie MarineTraffic.com rosyjski okręt był widoczny w polskiej strefie jeszcze w poniedziałek, na co uwagę zwraca polskieradio24.pl.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić