Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 
aktualizacja 

Rosyjskie pociski spadają blisko polskiej granicy. Rośnie zagrożenie w Łucku i Lwowie

Wojna w Ukrainie nie ustaje. Wciąż giną żołnierze i cywile. Kolejne tysiące osób próbują przedostać się do sąsiednich krajów. Armia Putina ponownie atakuje zaskakująco blisko Polski. Jak wynika z najnowszych doniesień, w sobotni wieczór, 26 marca 2022 roku, pociski spadły m.in. we Lwowie i Łucku.

Rosyjskie pociski spadają blisko polskiej granicy. Rośnie zagrożenie w Łucku i Lwowie
Miasta zaatakowane w sobotni wieczór (Google Maps)

Wojna w Ukrainie trwa już ponad miesiąc, jednak nic nie zapowiada jej szybkiego zakończenia. Rosjanom nie udało się zdobyć stolicy, ale największe miasta w całym kraju są regularnie ostrzeliwane. W sobotę, 26 marca 2022 roku, pociski ponownie spadły w niedużej odległości od polskiej granicy.

Lwów i Łuck pod ostrzałem

Władimir Putin obiera za cel zachodnią część Ukrainy? Rosjanie atakują miasta położone blisko granicy z Polską. Jak podaje "Nexta", w sobotni wieczór mają miejsce ataki na Łuck i Wołyń. Działa obrona powietrzna.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jak wynika z wpisów w mediach społecznościowych, pociski spadły także na Lwów. Poniższe nagranie miało zostać zarejestrowane 26 marca 2022 roku.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Władze obwodu lwowskiego potwierdziły, że doszło do dwóch ataków rakietowych w granicach miasta. Poszkodowanych zostało co najmniej kilka osób.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Media zwracają uwagę, że do ataków nieopodal polskiej granicy dochodzi, gdy w Warszawie przebywa prezydent Stanów Zjednoczonych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić