aktualizacja 

Rozpętał w Rosji burzę. Nieostrożna wypowiedź w Dumie Państwowej

Konstantin Zatulin, deputowany Dumy Najwyższej Rosji powiedział otwarcie, że Rosja "nie osiągnęła żadnych celów operacji specjalnej (wojny w Ukrainie)" i zapewnił, że Ukraina nie utraci państwowości pod prezydenturą Wołodymyra Zełenskiego. Teraz polityk zmierzy się z konsekwencjami - partia planuje pozbawić go mandatu poselskiego.

Rozpętał w Rosji burzę. Nieostrożna wypowiedź w Dumie Państwowej
Konstantin Zatulin (PAP EPA, DAVE MUSTAINE)

W czwartek 1 czerwca Zatulin, przemawiając na forum "Jakiej Ukrainy potrzebujemy?", powiedział, że Rosja znajduje się obecnie w trudnej sytuacji i konieczne jest "przeniesienie nie tylko przemysłu, ale i życia na stopę wojenną".

"Żadne cele nie zostały zrealizowane"

Po tym wypowiedział słowa, które zszokowali wszystkich wspierających wojnę Rosjan i całą rosyjską propagandę. Polityk wprost przyznał, że tzw. specjalna operacja wojskowa w Ukrainie nie osiągnęła żadnych celów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nocny atak na Kijów. Przerażające relacje mieszkańców
Jakie cele zostały oficjalnie zadeklarowane na początku operacji wojskowej? Wszyscy pamiętacie – denazyfikację, demilitaryzację, neutralność Ukrainy i ochronę mieszkańców Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej, którzy przez cały ten czas cierpieli. W przypadku którego z tych elementów osiągnęliśmy do tej pory wyniki? Żadengo – stwierdził.

Partia ma wiele pytań

Przedstawiciele proputinowskiej partii Jedna Rosja już myślą, jak ukarać polityka. Jak pisze gazeta "Wiedomosti", siła polityczna już wie, co chce z nim zrobić, ale jest za wcześnie, by publicznie mówić o tym, jakie dokładnie działania zostaną podjęte.

Jednocześnie członek Jednej Rosji zwrócił uwagę, że na "zhańbionego" deputowanego było już wiele skarg i przypomniał, że w 2021 r. Zatulin sabotował ustawę o obywatelstwie Putina. Tego też mu ​​nie wybaczono.

Twierdzi, że nie dyskredytował "operację specjalną"

Sam Zatulin powiedział "Wiedomostiom", że nikt z kierownictwa partii nie kontaktował się z nim w sprawie jego wystąpień na forum.

Dlaczego mogę stracić stanowisko w komitecie lub zostać wyrzucony z frakcji? Kierownictwo frakcji nic mi nie powiedziało – zapewniał.

Polityk stwierdził, że wcale nie dyskredytował tzw. operacji specjalnej. - Powiedziałem, że w tej chwili cele wojskowej operacji specjalnej nie zostały osiągnięte. Po co? Aby ustalić, co należy zrobić, aby osiągnąć te cele - przekazał.

Inne źródło "Wiedomosti" przyznaje, że wszelkie konsultacje w sprawie przemówienia Zatulina można ograniczyć jedynie do działań edukacyjnych. - Kierownictwo frakcji będzie rozmawiało z Zatulinem, aby w przyszłości przemawiał ostrożniej - powiedziało.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić