Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 

Rozpętało się piekło. Płonie 15-piętrowy wieżowiec w Mediolanie

34

W Mediolanie płonie 15-piętrowy wieżowiec. Służby przeciwpożarowe walczą z żywiołem, ewakuowano co najmniej 70 rodzin. Są wieści o 20 zatrutych czadem osobach.

Rozpętało się piekło. Płonie 15-piętrowy wieżowiec w Mediolanie
Ogromny pożar 15-piętrowego wieżowca w Mediolanie (Twitter.com)

15-piętrowy wieżowiec zapłonął w niedzielę późnym wieczorem w Mediolanie. Włoskie służby informują, że pożar objął niemal wszystkie piętra budynku.

Ewakuowano 70 rodzin

Włoscy strażacy ewakuowali co najmniej 70 rodzin mieszkających w płonącym wieżowcu. Na razie nie ma potwierdzonych przez służby informacji o poszkodowanych i ewentualnych ofiarach żywiołu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Przed objętym pożarem budynkiem pojawił się burmistrz miasta Giuseppe Sala. Poinformował, że strażacy sprawdzają dokładnie każde mieszkanie, żeby upewnić się, że nikt nie został w budynku.

60-metrowy budynek w Mediolanie spalił się doszczętnie. Z powodu pożaru co najmniej 20 osób zatruło się czadem - napisał na Twitterze włoski dziennikarz Simone Baglivo.

Mieszkańcy Mediolanu dzielą się przerażającymi nagraniami w mediach społecznościowych. Na jednym z nagrań widać, jak szkło w ścianie budynku popękało i stopiło się z powodu wysokiej temperatury.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić