o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Pieniądze dla Rydzyka. Przemilczane miliony ojca dyrektora

53
Podziel się

Muzeum "Pamięć i Tożsamość" im. św. Jana Pawła II w Toruniu na jedną z wystaw otrzymało 60 mln złotych z państwowego budżetu. Jak wyliczyli dziennikarze TVN24 na całą ochronę zdrowia w tym roku przeznaczono tylko 4 razy więcej - ok. 240 mln zł

Pieniądze dla Rydzyka. Przemilczane miliony ojca dyrektora
Tadeusz Rydzyk dostał 60 mln zł. na wystawę w Muzeum "Pamięć i Tożsamość" im. św. Jana Pawła II w Toruniu. (AKPA)
bECwSqZN

W magazynie reporterskim "Czarno na białym" TVN24 zbadano dotacje, jakie o. Tadeusz Rydzyk dostał z budżetu państwa. Jak się okazuje Muzeum "Pamięć i Tożsamość" im. św. Jana Pawła II w Toruniu złożyło wniosek o dotację 21 października ub.r.

Już 12 dni później muzeum Rydzyka dostało informację zwrotną o przyznaniu dotacji z Ministerstwa Kultury w wysokości 60 milionów złotych. Tej informacji nie podano jednak wówczas do wiadomości publicznej.

bECwSqZP

Dopiero 28 grudnia podczas publikacji rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wydatków budżetu państwa, które w roku 2020 nie wygasają z upływem roku budżetowego, wyszło na jaw, że widnieje pozycja dotycząca wsparcia dla muzeum w Toruniu.

"Opracowanie założeń i kompleksowa realizacja wystawy stałej do Muzeum 'Pamięć i Tożsamość' im. Św. Jana Pawła II w Toruniu" - napisano w dokumentach. Na powyższy cel przeznaczono 60 mln zł.

Dziennikarze magazynu "Czarno na białym" wyliczyli, że Tadeusz Rydzyk dostał jedną czwartą tego co przeznaczono na całą ochronę zdrowia w Polsce (ok. 240 mln zł).

bECwSqZV

Co więcej, jak podaje opozycja przed ostatnie 5 lat rządów PiS na fundacje, spółki i inne inwestycje toruńskiego redemptorysty przekazano już ponad 217 milionów złotych.

Ostatnio informowaliśmy, że tylko w 2020 r. powiązane z Tadeuszem Rydzykiem fundacje i spółki uzyskały łącznie 903,2 tys. zł z samych dopłat do wynagrodzeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Świadczenia przyznano w ramach tzw. tarcz antykryzysowych.

Zobacz także: Tadeusz Rydzyk przeprasza. Gorzki komentarz Władysława Kosiniaka-Kamysza
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECwSraq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(53)
Suweren
3 miesiące temu
Bardzo to dziwne że jedna Fundacja może otrzymać jednorazowo tak Kosmiczną kwotę _to chyba tylko w Polsce mogą być takie sytuacje . Jaka jest ta Polska ?
Rybek
4 miesiące temu
Pokazać jakiś rachunek lub zdjęcie jego drogiego samochodu czekamy !
ddd
8 miesięcy temu
niestety , ale ten kraj się rozleci , PiS i rydzyk wytargają ile się da kasy, kaczyński to już stary jest, wiec jemu już nie zalezy- inni rozkradna reszte i tyle -zostanie bidota i ciemnota- ale widać że ich wybrali, wiec niech się pozniej martwią, jak już te granice ciemnogrodu opusciłem .....Bye
bECwSrar
Kartongips
8 miesięcy temu
Widać kościoły leczą lepiej niż szpitale.
Isabel Isabel
8 miesięcy temu
Tyle potrzeb w szpitalach w szkołach w domach dziecka, Młodzi nie mają mieszkań, mase leków nie jest refundowanych,a tu tyle kasy dla Rydzyka żeby jeszcze upasł brzuch..
Kalach
8 miesięcy temu
Napisałbym komentarz ale nie przejdzie jak ja uwielbiam kościół i ksiezy
el-ka
8 miesięcy temu
Błąd,gdzie pieniądze na stocznie Gdańska. Rozlynely sie?.
el-ka
8 miesięcy temu
A gdzie późniejsze na stocznie,które zbierał RYdzyk. Rozpoczęły się.
el-ka
8 miesięcy temu
Mąka w sklepie Rydzyka za 50 zł. i gliniane figurki za niewiadomo ile.To tak jakby naciągnąć emerytów na cudowne garnki.
el-ka
8 miesięcy temu
Zakazali Rydzykowi rozgłośni w Kanadzie i o ile wiem w Stanach. A tymczasem rząd Polski plasa ,klaszcze i jeszcze każe się skłaniać ,a niby przed kim? Już niedługo. Koniec jest bliski.
el-ka
8 miesięcy temu
Rząd daje temu niby księdzu nasze pieniadze. Niech dają tzw.mochery z własnej kieszeni skoro taka ich wola,ale nie z moich podatków.
Sanepid
8 miesięcy temu
Tama we Wloclawku !
Piotrowski i ...
8 miesięcy temu
Przyjdzie kryska na matyska!
bECwSraj
Pewniak
8 miesięcy temu
Gdy napiszę, co o Rydzyku myślę, to mój wpis zostanie usunięty.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić