Są rosyjskie wyniki badań Aleksieja Nawalnego. "Możemy wysłać je kolegom z Berlina"

101

Ministerstwo Zdrowia w Omsku udostępnia wyniki badań Aleksieja Nawalnego. Podejrzewano, że rosyjski opozycjonista, mógł zostać otruty. Media czekają także na wyniki badań z Berlina.

Są rosyjskie wyniki badań Aleksieja Nawalnego. "Możemy wysłać je kolegom z Berlina"
Wyniki badań krwi Nawalnego. Tylko "kofeina i alkohol". (Newspix, Sefa Karacan , Anadolu Agency, ABACAPRESS.COM)

Krew i mocz Aleksieja Nawalnego zostały oddane do badań laboratoryjnych już w szpitalu w Omsku. Zastępca ordynatora szpitala, który leczył Nawalnego, powiedział lokalnym mediom, że w organizmie pacjenta nie wykryto trucizn.

Nie wierzymy, że Nawalny został otruty - powiedział mediom Anatolij Kaliniczenko.

Jak podaje regionalne Ministerstwo Zdrowia w Omsku, w moczu znaleziono jedynie alkohol i kofeinę. Obecnie te same, a także szereg innych badań wykonuje zespół lekarzy w Berlinie. Lekarze z Omska są jednak gotowi przekazać im ich własne wyniki, jeśli tylko ordynator ze szpitala w Charite wyrazi taką chęć - informuje RIA Novosti.

Zobacz także: Aleksander Łukaszenka oskarża Polskę. Białoruski dziennikarz nie ma wątpliwości

Badani z Berlina rozstrzygną kwestię otrucia

Aleksiej Nawalny, znany bloger i rosyjski opozycjonista, wciąż przebywa w Berlinie. Znalazł się tam dzięki pomocy przyjaciół i wsparciu fundacji "Cinema for Peace".

Aleksieja Nawalnego przetransportowano z Omska do Niemiec w sobotę rano. Jego współpracownicy uważają, że Rosjanin został otruty. Twierdzą, że tę wersję potwierdzali też na początku lekarze ze szpitala w Omsku. Teraz światowe media czekają na wyniki badań z Berlina ze szpitala Charite. Tamtejsi lekarze uprzedzają jednak, że nowe informacje nie pojawią się szybko - informuje agencja Reuters.

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić