o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Sprawa rodziny z Łodzi. Głośny wyrok ws. 500 plus

10
Podziel się

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi wydał decyzję dotyczącą wypłacania 500+. Wyrok dotyczył polskiej rodziny, która mieszkała przez 3 lata w USA.

Sprawa rodziny z Łodzi. Głośny wyrok ws. 500 plus
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi (Wikimedia Commons)
bEEFrcwl

O wyroku w sprawie wypłacania świadczenia 500+ poinformowała "Rzeczpospolita". Sprawa dotyczyła polskiej rodziny z Łodzi, która mieszkała od 2017 do 2020 roku w Stanach Zjednoczonych. Powodem emigracji było oddelegowanie matki do pracy w tym kraju. Ojciec zaskarżył decyzję dotyczącą odebrania im prawa do pobierania pieniędzy.

Okazało się, że ojciec miał dobre przeczucia. Sprawa jego rodziny trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi i zakończyła się dla niego pomyślnie. Jak podaje "Rzeczpospolita" - tymczasowa zmiana miejsca pobytu nie jest tożsama ze zmianą miejsca zamieszkania. Na korzyść rodziny działał również fakt, że w Polsce nadal posiadała dom i samochód. Ponadto dzieci spełniały obowiązek szkolny w trybie tzw. edukacji domowej.

bEEFrcwn
Długotrwała przerwa w przebywaniu w danej miejscowości nie pozbawia danej osoby miejsca stałego zamieszkania (...) gmina, a potem samorządowe kolegium odwoławcze wyciągnęły niewłaściwe wnioski - przyznał sąd.

Wyrok w sprawie mogą wykorzystać inne rodziny. Niektórzy, będąc w podobnej sytuacji nie mieli świadomości, że nadal przysługuje im prawo do pobierania świadczenia 500+.

bEEFrcwt
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Rzecznik MZ ujawnia: dziś liczba nowych zakażeń najwyższa od początku roku
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEFrcwO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(10)
Bezrobotny
7 miesięcy temu
Dom, samochód, praca w USA i prawnik w WSA? To bardzo biedna rodzina i 500+ im się musowo musi należeć!!!
Legislacja
7 miesięcy temu
Jeżeli ktoś uchwalił bzdurny przepis to co się dziwicie wyrokowi jest zgodny z przepisami
www
7 miesięcy temu
W takim wypadku po co się ograniczac, niech polska da 500+ każdemu dziecku na świecie
bEEFrcwP
ona
7 miesięcy temu
super, ludzie w Polsce pracują za jałmużnę a hrabiostwo jedzie do USA wydawać polskie 500 plus, przepraszam bardzo mogli zostać w Polsce i korzystać na miejscu. Bezczelne nie nachlapane ludzie
Szukaj
7 miesięcy temu
W Łodzi rządzi Karana Prezydent. Tzw Hanka Skazanka. Co się dziwić.
otyro
7 miesięcy temu
Przecież tylu jest przeciwników 500+ i co na to oni.Możę by zabrali glos w tej sprawie
aaaaaaaaaaa
7 miesięcy temu
Trzeba było wprowadzić odliczenie od podatku i byłoby wszystko w porządku. Płacisz podatki - masz dodatkowe pieniądze... Ale nie! Przecież rolnicy i patologia nie mieliby, od czego odliczyć, a to jest elektorat pewnej partii.
gosc
7 miesięcy temu
Co to znaczy "tymczasowy wyjazd"? Czy 3 lata (!!!) za granicą to jest "tymczasowy wyjazd" bo mają w Polsce auto i mieskzanie, które pewnie wynajmują? Należy sparwdzić, gdzie oni odprowadzają PODATKI i tyle. 500+ ma być wypłacane na podstawie PITu a nie na podstawie interpretacji "tymczasowego wyjazdu". Ps. Pani została oddelegowana na wyjazd, ale rozumiem, że nie siłą, tylko sama podjęła taką decyzję, a my z naszych podatków mamy jej dzieciaki utrzymywać, coś tu nie gra!!!
prawda
7 miesięcy temu
DAJCIE IM 1000+ i dalej pacyfikujcie polskich hotelarzy i restauratorów- komuna wróciła z pisem
Bat Chłopski
7 miesięcy temu
Spokojnie. To 500+ niebawem będzie nic nie warte i mało komu będzie się chciało nawet wniosek o tę jałmużnę składać. Oczywiście nie mówię o patologii, która zrobi wszystko by nie pracować i mieć za co pić. Instynkt rodzicielski u patologii nie istnieje. Liczą się tylko oni, a qtas uznawany jest za fabrykę w spodniach. Potomstwo się nie liczy. Dziecko może jeść trutkę dla szczurów i leżeć w odchodach (ostatnia sprawa zmarłego dwulatka) lub konać pod prysznicem w męczarniach z porozrywanymi narządami wewnętrznymi (3-letnia Hania). Oto P(at)olska! Jarosław wstydź się ty ..... ! Czegoż ty nie zrobisz dla władzy absolutnej?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić