"Orgia" przed Radiem Maryja. Zaroiło się od policji

841

W niedzielę 2 maja odbyła się czwarta edycja imprezy "Chryja pod Radiem Maryja", którą ponownie zorganizowały toruńskie feministki. W ten sposób postanowiły świętować urodziny Tadeusza Rydzyka. Feministki z Manify Toruńskiej i Toruńskiej Brygady Feministycznej zapraszały na wydarzenie, zapowiadając, że dojdzie na niej do "satanistycznej orgii". Na miejscu zaroiło się od policji.

"Orgia" przed Radiem Maryja. Zaroiło się od policji
Zgromadzeni świętowali urodziny Tadeusza Rydzyka (zdj. archiwalne). (PAP)

Imprezę zorganizowały Manifa Toruńska i Toruńska Brygada Feministyczna. Wydarzenie nieprzypadkowo odbyło się właśnie na początku maja. 3 maja urodziny ma Tadeusz Rydzyk. Redemptorysta skończy 76 lat.

Feministki zachęcały do uczestnictwa w wydarzeniu, żartując, że podczas niego odbędą się orgie seksualne, do których zachęcały na Facebooku. Organizatorki, mówiąc o orgii w jednym z postów na Facebooku, odpowiadały na artykuł zamieszczony w Super Expresie, gdzie redakcja opisała zbliżające się wydarzenie, twierdząc, że policja pokrzyżuje plany feministek, a żadnego zapowiadanego grupowego seksu na żywo "nie będzie".

Panowie policjanci i panie policjantki będą rozdzielać "spółkujące" ze sobą pary. Całe szczęście, że tylko pary. Tak że kochani - łączmy się w trójkąty, czworokąty i wszelkie inne konfiguracje (do 5 osób rzecz jasna, co by było legalnie)! Przypominamy, że orgia to więcej niż dwie osoby. (...) Gwarantujemy, że zabawa będzie piekielnie ostra i dobra. Tadek [Tadeusz Rydzyk - przyp. red.] nie wiedział chyba, jak faktycznie orgie wyglądają, więc pędzimy z wyjaśnieniem już w najbliższą niedzielę.

Feministki postanowiły "podziękować" Rydzykowi w kontrowersyjnym stylu

Feministki, uczestnicząc kolejny raz w "Chryi pod Radiem Maryja", postanowiły podziękować o. Rydzykowi. W opisie wydarzenia na Facebooku napisały:

(...) Chcemy się spotkać wspólnie i oddać mu cześć, okazać wdzięczność za błogosławieństwo, którym nas obdarza, za blask, który dla nas roztacza, dzięki swym mediom, i dzięki któremu nie gubimy się już w ciemności - czytamy.

Wydarzenie cieszyło się zainteresowaniem, a pod siedzibę Radia Maryja w Toruniu przybyło sporo uczestników chcących wziąć udział w nietypowej zabawie. Zdjęcia z imprezy pojawiły się już w sieci. Widzimy tam m.in. mężczyznę przebranego za o. Rydzyka, z parasolem w kolorach tęczy LGBT. Ponadto wiele feministek przebrało się za zakonnice, jednak ich sutanny odsłaniały nogi. W dodatku część z nich miała czerwone, wyzywające szpilki. Kłaniały się o. Rydzykowi i całowały go w pierścień na dłoni. Przebrany za o. Rydzyka spoglądał wymownie na nogi feministek.

Na miejscu było bardzo dużo policji. Funkcjonariuszy było nawet więcej niż uczestników - podaje portal ddtorun.pl. Pilnowano porządku i m.in. tego, by przestrzegano zasad sanitarnych. Ze względu na pandemię zgromadzenie zostało formalnie zgłoszone na 5 osób.

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić