aktualizacja 

Sceny grozy podczas komunii w Lesznie. Interwencja służb

73

Sezon komunijny w pełni. W Lesznie podczas niedzielnej uroczystości nie udało się uniknąć nieplanowanych ''atrakcji''. Gdy msza dobiegała końca, trzeba było wezwać strażaków. Wszystko przez... rój pszczół.

Sceny grozy podczas komunii w Lesznie. Interwencja służb
Uroczystość komunijną w Lesznie zakłócił rój pszczół (Pixabay, bayern-reporter_com)

W dreszczowcu ''Rój'' groźne pszczoły zaatakowały południe USA. W Lesznie pracowite pszczoły... zakłóciły uroczystość komunijną.

I Komunia Święta jest bardzo ważnym wydarzeniem dla katolików. Dzieci przygotowują się do tej uroczystości przez wiele miesięcy.

Najpierw zdobywają niezbędną wiedzę na lekcjach religii, potem uczą się modlitw i śpiewu, uczestniczą w próbach i spotkaniach. I chociaż opiekunowie starają się jak najlepiej przygotować dzieci, nie wszystko można przewidzieć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ile dać do koperty na wesele? Pada najczęściej jedna kwota

Uroczystość pierwszej Komunii Świętej w parafii pod wezwaniem świętego Jana w Lesznie odbyła się w niedzielę, 21 maja 2023 roku. Do sakramentu przystąpiła ponad setka uczniów, w związku z czym dzieci podzielono na dwie grupy.

Jak informuje lokalny portal, pierwsza msza komunijna rozpoczęła się o 11.00, a druga o 12.30. Nie obyło się bez niespodzianek...

Pszczoły zakłóciły uroczystość

W uroczystości udział wzięli niespodziewani mali ''goście''. Gdy pierwsza msza dobiegała końca, przy kościele zaczęli się już pojawiać uczestnicy drugiej mszy, a także... coraz więcej pszczół. Zaalarmowano więc straż pożarną.

Jak się okazało, pszczoły utworzyły kokon na kościelnej wieży. Strażacy dostali się do niego po drabinie i przystąpili do jego usunięcia. Ostatecznie rój pszczół odleciał, a druga msza mogła się rozpocząć bez opóźnienia.

Warto pamiętać, że pszczoły, choć są bardzo pożyteczne, mogą być też groźne. Latem często słyszymy o tragicznych w skutkach ukąszeniach.

Nie oznacza to jednak, że możemy zabijać pszczoły owady te są pod ochroną. A że często zakładają gniazdo np. na poddaszach i w drewnianych szopach, i możemy je spotkać blisko naszych domów, warto być czujnym, a w razie potrzeby poprosić o pomoc strażaków, straż miejską lub pszczelarzy.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić